Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanı Yağan: “Şehit ailelerimiz ve gazilerimizin emrindeyim”

AFYONKARAHİSAR-29.09.2023-HİBYA- Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı’na atanan ve geçtiğimiz günlerde görevine başlayan Kıdemli Albay Tolga Yağan ilk ziyaretini Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesine yaptı.

AFYONKARAHİSAR-29.09.2023-HİBYA- Afyonkarahisar İl Jandarma

Kıdemli Albay Yağan, dernek binasında Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı ve Gazi ve Şehit ailelerinden oluşan yönetimi tarafından karşılandı.

İade-i ziyarette şehit ailelerine ve gazilere verdiği önemi yineleyen, Yağan şehit aileleri ve gazilere “Her zaman emrinizdeyim.” dedi.

Şehit aileleri ve gazilerle yakından ilgilenen ve uzun süre sohbet ederek hasbihalde bulunan Yağan, başarılı çalışmalarından ve şehit aileleri ile gazilere verdiği hizmetlerden dolayı Başkan Kumartaşlı ve yönetimini tebrik etti.

Sınıf arkadaşını görünce duygulandı

Dernek binasını gezen ve duvarlarda asılı Şehitlerimiz ile Gazilerin resimlerini teker teker inceleyen Yağan, yıllarca beraber aynı koğuşta yattığı ve sınıf arkadaşı olan Şehit Jandarma Binbaşı Yılmaz Tankül'ün fotoğrafını görünce duygulandı.

Uzun süre şehit arkadaşının fotoğrafına bakan Kıdemli Albay Yağan, şehit arkadaşı için dua etti. Şehit arkadaşının babası Mehmet Tankül ile sohbet ederek ellerinden öpen Albay Yağan, diğer şehit aileleri ve gaziler hakkında Başkan Kumartaşlı’dan bilgiler aldı.

Yağan, dernek faaliyetleri hakkında bilgiler alarak, her türlü etkinlikte ve şehit aileleri ile gaziler için yapılacak hür türlü çalışmalarda hep yanlarında olacağını söyledi.

Ziyaret sonunda Yağan, dernek anı defterine de duygu dolu sözler yazdı. Ziyaret birlikte hatıra fotoğrafının çekilmesiyle son buldu.

Hibya Haber Ajansı