Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ankara’dan Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 104’üncü yıl dönümüne özel etkinlik

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 104’üncü yıl dönümüne özel bir dizi etkinlik düzenledi.

Bu haberin fotoğrafı yok

Irak'ın kuzeyindeki Pençe – Kilit Harekâtı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 12 kahraman asker ve tüm şehitler dualarla anılırken, kutlamaların iptal edildiği günde sadece Dikmen Keklikpınarı’nda tören düzenlendi.

Törende konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakoğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Ankara’mız; Milli Mücadele’mizin karargâhı, aydınlık yarınların şehri, hürriyetimizin simgesi olmuştur. Aynı zamanda Ankara, yokluklar içerisinde kalan bir milletin, ülkesini savunmak uğruna fedakarca verdiği mücadelenin kentidir. 104 yıl sonra bizlere düşen ise aynı şuur, aynı coşku ve aynı sahiplenmeyle Ankara’yı ve bu ülkenin bölünmez bütünlüğünü savunmak; bu bilinci yeni nesillere aktarmak olacaktır. Göreve geldiğimiz andan itibaren böylesine önemli emaneti yani Başkentimiz Ankara’yı bu bilinçle yönetmeye gayret etmekteyiz.”

Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin yıl dönümünde Başkentin cadde ve bulvarlarının yanı sıra ABB iştirak şirketleri ve genel müdürlükleri, Ankara Elektrik, Havagazı ve Otobüs İşletme Müessesesi Genel Müdürlüğü (EGO) otobüsleri, billboardlar ve kent ekranları da kırmızı beyaz Türk Bayrakları ve Atatürk posterleriyle donatılırken EGO Genel Müdürlüğü tarafından metro istasyonlarında da anonslar yapıldı.

Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğüne bağlı Sincan, Altındağ ve Ahmetler Çocuk Etkinlik Merkezlerine üye olan 150 çocuk, 60 Çocuk Kulüpleri idari personeli ve 15 öğrenci velisi; Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 104’üncü yıl dönümünde Anıtkabir’i ziyaret ederek Ata’nın huzuruna çıktı.

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Çocuk Hizmetleri Şube Koordinatörü Nagehan Turpçu, “27 Aralık 1919 Atatürk'ün Ankara'ya gelişiminin 104. yılı münasebetiyle Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü olarak Çocuk Kulüplerimiz ve Çocuk Etkinlik Merkezimizin idarecilerinden oluşan 60 kişilik idari kadromuz ve 150 çocuğumuzla birlikte toplam 210 kişilik bir ekiple Ata'mızı ziyaret ettik ve mozoleye çelenk bıraktık.  Anıtkabir’i ziyaret ederek çocuklarımızı Ata'mızla buluşturduk.”ifadelerine yer verdi.

Hibya Haber Ajansı