Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ankara’dan ödüllü kısa filme destek

Fatih Kağan Yücel’in yazarlığını ve yönetmenliği üstlendiği kısa filmin çekim aşamasında destek olan Ankara Büyükşehir Belediyesi catering, set temini ve personel noktasında destek oldu.

Bu haberin fotoğrafı yok

İngiltere, Hindistan, Endonezya, Malezya, Tayvan kökenli festivallere katıldıklarını belirten yönetmen Yücel, “Katıldığımız 11 Uluslararası Film Festivali’nden 20 ödülle geri döndük.” dedi.

''Çocuk istismarı dünyanın her yerinde kanayan yara''

‘Hesaplaşma’ filmi ile kızı hastanede cinsel istismara uğrayan bir baba ve hastanedeki konumunu yitirmemek için her şeye göz yuman başka bir babanın hesaplaşmasını konu alıyor. Filmin ana teması olan çocuk istismarına farklı açılardan baktığını dile getiren Yönetmen Yücel, “Hesaplaşma bizim için kanayan bir yaradır. Dünyanın hemen hemen her yerinde ne yazık ki üstü örtülen, bu örtünün altında da acı bir şekilde kanamaya devam eden derin bir yaradır.” şeklinde konuştu.

''Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin desteği en büyük motivasyonumuz''

Yönetmen Yücel, filmin göstermiş olduğu başarı karşısında çok mutlu olduğunu dile getirirken, “Ankara Büyükşehir Belediyesi bize catering hizmeti sundular ve film boyunca kahrımızı çektiler. Filmin çekim alanlarını bize sundular. Ankara Büyükşehir Belediyesi personelleri de ekibe dahil oldu, set işçiliği ve set amirliği yaptılar. Böylelikle omuzumuzdan büyük bir yük aldılar.  Büyükşehir belediyesinin bize destek vermesi motivasyon açısından büyük bir değer taşıyor.” diye konuştu.

Hibya Haber Ajansı