Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Babacan: “Kendinden olana, kendine benzeyene demokrat olmak kolay”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 31 Mart Belediye Seçimleri için düzenlenen Aday Tanıtım Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu.

Bu haberin fotoğrafı yok

“Her kesimin otokratı var. Otokrat zihniyet sadece iktidarda yok. Her kesimin otokratları var” diyen Babacan'ın açıklaması şu şekilde:

“Değerli arkadaşlar işte otokratlar var ya o otokratlar Allah göstermeye bir sopayı ele geçirmeye görsünler. Amaçları iktidarı ele geçirip, sopayı ele geçirip başkalarını dövmek. Öfkelerinin sebebi, o sopaya sahip olamamaları. Kendilerinden olmayana, kendileri gibi görünmeyene tahammül etmeye mecbur kaldılar ya bu 6’lı masa falan derken işte onun için öfkeliler. Öfkeleri aslında kaybetmiş olmalarına. Aslında ideolojik olarak tükenmiş olduklarını da fark ediyorlar onun için öfkeliler. Onu da biliyoruz. Tahammülsüzlüklerinin başka sebepleri ne?"

DEVA Partisinin demokrasiye inanan, insanları dış görünüşleriyle yargılamayan, hukuku araçsallaştırmayı etik dışı bulan, medyanın özgür olması gerektiğini düşünen, farklılıkların zenginlik olduğuna inananların partisi olduğunu ifade eden Babacan, "Bunlara bakarsanız kendinden olana, kendine benzeyene demokrat olmak kolay. İşte şu salona bir bakıyoruz. Farklı kesimlerden yüzlerce insan aynı çatı altında. Demokrasi budur bu. Bıkmadan usanmadan anlatacağız. Sayfalarca yazdık, yine yazacağız.” açıklamasında bulundu.

Hibya Haber Ajansı