Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Altay, “Mesele Gençlik” konulu söyleşide gençlerle buluştu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen “Mesele Gençlik” konulu söyleşide gençlerle bir araya geldi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen “Mesele Gençlik” konulu söyleşi programında gençlerle buluştu.

“Sahip olduğunuz imkanları en iyi şekilde değerlendirin”

Başkan Altay gençlik ve üniversite yıllarından anılar paylaşarak belediye başkanlığına giden süreçten bahsederek, gençlerin sahip oldukları imkanları en iyi şekilde değerlendirmesi gerektiğine dikkati çekerek şunları kaydetti:

“Aslında Mesele Gençlik’teki temel konu, arkadaşlarımızın kendilerini kişisel olarak geliştirmesini sağlamaya yönelik bir iş yapıyoruz. Arkadaşlarımızın da bu beklentiyle burada olmasını arzu ediyorum. Çünkü dünya o kadar hızlı değişiyor, ihtiyaçlar o kadar fazlalaştı ki kendinizi yetiştirmeden sadece bir okul diploması alarak bunu sağlamanız mümkün değil. Onun için ben biraz sosyalleşmeye vakit ayırmak gerektiğini düşünüyorum. ‘Mesele Gençlik’te, Gençlik Meclisi’ndeki temel işimiz de bu.”

“UCLG Başkanlığı sorumluluğu çok ağır ama bir taraftan da büyük bir gurur”

Dünya Belediyeler Birliği Başkanlığı ile ilgili sorulan bir soruya Başkan Altay, sorumluğunun çok ağır olduğu belirterek, “Bir taraftan büyük bir gurur. Konya’dan, Anadolu’dan çıkmış birisinin 5 milyar insanı temsil eden 240 binden fazla üyesi olan, merkezi Barselona’da bulunan, dünyanın 7 farklı bölgesinde bölge teşkilatları bulunan ve Birleşmiş Milletler nezdinde yerel yönetimlerin resmi sözcüsü kabul edilen bir birliğin başkanı olması önce Türk insanı için büyük bir gurur sonra Konyalılar için büyük bir gurur. Bir taraftan insanlara faydalı olmak için bir yol haritası çizmekle uğraşırken bir taraftan da ezilen, sıkıntı çeken mazlum coğrafyalardaki insanların sesi olmanın sorumluluğunu üstleniyor olmak büyük bir sorumluluk. Ama yerine getirmeye gayret ediyoruz. Konyalılar adına, onları orada temsil etmekten ben büyük bir mutluluk duyuyorum” diye konuştu.

 

Hibya Haber Ajansı