Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Bozbey, koltuğunu Zeynep Defne Kesmez’e devretti

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, koltuğunu 4.sınıf öğrencisi Zeyna Defne Kesmez’e devretti.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı

Başkan Bozbey makamını Nurettin Gülten Kutlucan İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Zeyna Defne Kesmez’e devretti. Tarihi Belediye Binası’nda düzenlenen devir teslim törenine Zeyna Defne Kesmez'in okul müdürü Mehmet Salih Şahin, sınıf öğretmeni Ayşe Gül Yeşil, sınıf arkadaşları Şeymanur Öğüt ve Arda Adil Güler eşlik etti.

Görevi teslim alan Zeyna Defne Kesmez, çocuklar ve gençler için yeni alanlar oluşturacağının sözünü vererek “Bugünün çocuklarını yarının büyükleri olarak gören, onlara güvenerek bu ülkeyi bir bayramla birlikte bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuz saygı, sevgi ve minnetle anıyorum. Ülkemiz ve şehrimiz deprem kuşağında olduğu için kentsel dönüşümler yapmamız lazım. Bütün çocuklar sağlık, eğitim gibi bütün hizmetlerden yararlanmalı. Her mahallede sosyal tesisler, çocukların koşup oynayabileceği, spor yapabileceği yeşil alanlar yaratılacak. Gençlerin ulaşabileceği öğrenci yurtları yapılacak” dedi. 

Çocuklar ve gençler için daha yaşanılabilir Bursa’yı sunmak istediklerini ifade eden Bozbey, “Bugün dünyanın en önemli bayramı. Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayramı kutluyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum. Onlara şükran borçluyuz. Çocuklarımızın yeşiller içerisinde koşturduğu, özgürce nefes aldığı sosyal, kültürel alanlar çocuklarımızın gençlerimizin hayali. Bu hayali gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Hibya Haber Ajansı