Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Büyükkılıç: “Kütüphanemizle ilgili çalışmalarda yüzde 90’ları geçtik”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, büyükşehir belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliği ile Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisinde yapımı süren İl Halk Kütüphanesi’nin inşaat çalışmalarının yüzde 90’ı geçtiğini duyurdu.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı

Yeni bir kütüphane projesini hayata geçirecek olan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, il halk kütüphanesinde sona yaklaşıldığını açıkladı.

Büyükşehir Belediyesi Şubat ayı Meclis Toplantısı’nda Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisine inşa edilen İl Halk Kütüphanesi’nin çalışmaları hakkında bilgiler paylaşan Başkan Memduh Büyükkılıç, şunları kaydetti.

“Kütüphanemizle ilgili çalışmalarda aşağı yukarı yüzde 90’ları geçtik. Seyyid Burhaneddin Hazretleri önündeki İl Halk Kütüphanemizi de inşallah buraya taşıdıktan sonra kaldırılmasını sağlayacağız. Oranın meydan düzenlemesine de dolaylı olarak imkân sağlamış olacağız. Böyle bir kültür bakanlığımızın vereceği destek ve donanım ile ilgili çalışmalar esas olmak üzere bakanlığın kendilerine tahsisi yönünde talepleri var. 6 bin metrekare büyüklüğünde bir alan.” dedi.

 

Hibya Haber Ajansı