Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Büyükkılıç, Sarıoğlan ve Akkışla ilçelerini ziyaret etti

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, merkez ve ilçeler olmak üzere kentin her köşesindeki projeleri ve hizmetleri yakından takip ederken, bu kez Sarıoğlan ve Akkışla ilçelerini ziyaret edip, yatırım ve hizmetleri yerinde inceledi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, merkez ve ilçeler olmak üzere kentin her köşesindeki projeleri ve hizmetleri yakından takip ederken, bu kez Sarıoğlan ve Akkışla ilçelerini ziyaret edip, yatırım ve hizmetleri yerinde inceledi.

Başkan Büyükkılıç, mahallede esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek, talep ve önerileri olup olmadığını sordu. İlçe sakinlerinin talepleri konusunda ilgili birim ve kurumları telefonla arayan Büyükkılıç, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Çiftlik Şehit Ahmet Bozok İmam Hatip Lisesi’nde gençlerle de buluşan Büyükkılıç, “Bir ağabeyiniz olarak istediğiniz, ihtiyacınız bir şey var mıdır?’ diye sorarken, gençler de ilgi ve alakasından dolayı Başkan Büyükkılıç’a teşekkür ettiler. Sınıfları gezen ve öğrencilerle öğretmenlere ‘iyi dersler’ temennisinde bulunan Büyükkılıç, okul bahçesinde gençlerle voleybol oynamayı ihmal etmedi.

Büyükkılıç, daha sonra Sarıoğlan ilçesi Çiftlik Mahallesi Bağlarbaşı Caddesi’nde asfalt çalışmasını inceledi.

“Yatırımdan yatırıma, hizmetten hizmete koşuyoruz”

Sarıoğlan ilçesi Çiftlik Mahallesi’nde 10 bin ton asfaltın kullanılacağı 25 milyon TL maliyetli çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Büyükkılıç, “Bu güzel, şirin mahallemizde gerçekten zenginliklerin olduğu, gönül zenginliğinin de ön plana çıktığı bu güzel beldemizde yapılan doğalgaz çalışmaları sonrası asfaltla ilgili eksiklerimizi gidermek amacıyla 10 bin ton asfalt kullanılıyor maşallah. Allah bereket versin, kaynak lütfetsin diyoruz. Ayrıca burada yapmış olduğumuz bir yüzme havuzumuz söz konusu, o da tamamlandı. Başkanımıza her zamanki bizlere olan sıcak ilişkileriyle, uyumlu çalışmalarıyla teşekkür ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun diyoruz 25 milyon TL’lik çalışma. Elhamdülillah yatırımdan yatırıma, hizmetten hizmete koşuyoruz, hem merkezimizde hem taşramızda” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç, Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) Çiftlik Sosyal Yaşam Merkezi’ni de ziyaret ederek, kısa süre önce hizmete açılan Kapalı Yüzme Havuzu’nu da inceledi. Büyükkılıç, içerisinde soyunma odaları, kapalı havuz ve bay-bayan havuz soyunma odaları bulunan Çiftlik Mahallesi Kapalı Yüzme Havuzu’nun Çiftlik Mahallesi’ne, Sarıoğlan ilçesine ve Kayseri’ye hayırlı, uğurlu olmasını temenni etti.

Başkan Büyükkılıç, daha sonra ilçede hizmet veren Sarıoğlan Süt Üreticileri Birliği Peynir Satış Noktası’nı da ziyaret etti.

Sarıoğlan ziyaretinin ardından Akkışla’ya geçen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Akkışla Belediye Başkanı Ayhan Arslan ile birlikte Akin Mahallesi’ndeki asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. Asfalt çalışmaları yapan personele tatlı ve meyve suyu ikram eden Büyükkılıç, çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Akkışla Yöresel Ürünler Tesisi Satış Noktası’nı ziyaret eden Büyükkılıç, burada kadın kooperatifi tarafından hazırlanan el emeği göz nuru eserleri ilgiyle inceledi.

Akkışla Kadın Kooperatifi ziyaretinde açıklamalarda bulunan Başkan Büyükkılıç, “Akkışla’mızdayız. Akkışla Kadın Kooperatifi, öncelikle sayın valimizin kulaklarını çınlatarak sözümüze başlıyoruz. Kooperatifimiz Akkışla’mızda bir ihtiyaca cevap veriyor. Hem okullarımıza yemeklerini sağlıyor, hem burada üreterek kazanıyor. Kendilerini tebrik ediyor, teşekkür ediyoruz. Desteklerinden dolayı valimize, belediye başkanımıza da ayrıca teşekkür ediyoruz” dedi.

Son olarak Akkışla Belediyesi’ni ziyaret eden Büyükkılıç, Akkışla Belediye Başkanı Ayhan Arslan ile yapılan yatırım ve hizmetler ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Hibya Haber Ajansı