Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Dündar, ilk iftarı vatandaşlarla yaptı

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ramazan ayının ilk iftarını Çukurca Mahallesi’nde vatandaşlar ile birlikte yaptı.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, iftarın ardından Osmangazi Belediyesi’nin destekleriyle yeniden inşa edilen Mehmed Zahid Kotku İzvat Cami’nin açılışını gerçekleştirerek, teravih namazını da yeni camide kıldı.

“Ülkemizin zenginliği böyle eserlerle belli oluyor”

Ramazan ayının ilk gününde Osmangazi Belediyesi ve hayırsever vatandaşlar işbirliğinde yeniden inşa edilen Mehmed Zahid Kotku İzvat Cami’nin açılışını gerçekleştiriyor olmanın da mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Dündar, “Maneviyatı yüksek Ramazan ayının ilk iftarıyla birlikte bu camimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. İlçemizde 360’dan fazla camimiz bulunuyor. Bu camilerimizin ihtiyaçlarının karşılanması noktasında da çalışmalar yürütüyoruz. Yeni cami yapılması noktasında ise gerek imar planlarının oluşturulması, gerekse de inşaat konusunda cami yaptırma derneklerimize destek oluyoruz. Buradaki mevcut İzvat Cami, eskimiş ve kapasitesi yetersiz kalmıştı. Caminin etrafını kamulaştırarak yıktık ve hayırseverler vatandaşlarımız ile birlikte yeni bir cami inşa ettik. Yapılan cami, erken dönem Osmanlı ve Selçuklu mimarisini taşıyor. Bu camimiz de 100 yıl sonra bu dönemin mimarisini, sosyal ve ekonomik yapısını yansıtacaktır. Ülkenin, devletin ve milletin zenginliği böyle eserlerde belli oluyor” dedi.

Hibya Haber Ajansı