Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Soyer: “Kentimizin geleceğini kurtaracak işler yaptık”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Buca Cemevi’nde Alevi Kültür Dernekleri’nin temsilcileriyle bir araya geldi.

Bu haberin fotoğrafı yok

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Alevi Kültür Dernekleri’nin temsilcileri ve yönetim kurulu üyeleriyle Buca Cemevi’nde bir araya geldi.

Ülkenin zor bir dönemden ve karanlık günlerden geçtiğini belirten Başkan Tunç Soyer, yerelin ve dayanışmanın önemine değindi. 2019 yılında ‘Çok renk, çok ses, çok nefes’ diye yola çıktıklarını hatırlatan Başkan Soyer, “Biz bu kavramın önemini çok iyi biliyoruz. Ülke bu kavramdan uzaklaştıkça yok oluyor. İktidar tarafından yerel seçimler genel seçimmiş gibi manipüle ediliyor. Biz yerelin önemini öne çıkaran bir kampanya süreci planlıyoruz. İzmir Türkiye’ye farklı bir soluk getirebilir.” şeklinde konuştu.

Beş yılda altyapı yatırımlarına ağırlık verdiklerini belirten Başkan Soyer, “Narlıdere Metrosu 7 Şubat’ta, Çiğli Tramvayı 14 Şubat’ta hizmete giriyor. ‘Buca Metrosu bitmez’ diyorlardı. Tünel kazıyoruz. Ertelenmiş Kemeraltı’nın hem alt yapısını hem üst yapısını yeniliyoruz. Biz kentimizin geleceğini kurtaracak işler yapmak istedik. Zemini sağlam atamazsak ilerleyemeyiz.” diye konuştu.  

Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Aslan ise “Alevilerin en çok kapısını çaldığı yer yerel yönetimlerdir. Laiklik ve demokrasi anlamında aydın adımlar atmamız gerek. Herkesi kucaklayan belediye başkanlarına ihtiyacımız var.” ifadelerine yer verdi.

Hibya Haber Ajansı