Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Soyer, kentteki Elazığlılarla buluştu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Elazığ Kültür ve Dayanışma Derneği’nin yönetici ve temsilcileriyle bir araya geldiği buluşmada kutuplaştırmanın toplumda yarattığı tahribata değindi.

Bu haberin fotoğrafı yok

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Elazığ Kültür ve Dayanışma Derneği’nin temsilcileriyle bir araya geldi.

Elazığ Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Kadir Canpolat ve yönetim kurulu üyelerinin, siyasi parti, dernek, oda ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı buluşma Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

Dünyanın zor zamanlardan geçtiğini belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, Türkiye’deki ekonomik krize, kutuplaşma iklimine ve İzmir’de yaşanan doğal afetlere değindi.

Kahramanmaraş depremleri sonrası sergilenen iş birliğini örnek gösteren Başkan Soyer, “Depremin yaralarını sarmak için koştuğumuzda kimin hangi siyasi partiden olduğu, kimin hangi siyasi düşünceye inandığının hiç önemi kalmamıştı. Tam da bu nedenle hemşeri derneklerine, federasyonlarına, konfederasyonlarına çok büyük iş düşüyor.” dedi.

Farklılıkların İzmir’i İzmir yaptığına değinen Başkan Soyer şunları söyledi:

Siyaset kurumunun ayrıştırdığı, böldüğü iklimi değiştirecek, dönüştürecek sizlersiniz. Boşuna size ‘Gakgoş’ denmiyor. Çünkü sizler kardeşsiniz. Türkiye’nin neresinden gelmiş olursa olsun o farklılıklar İzmir’i İzmir yapar. O farklılıklar İzmir’in gücüne güç katar. Sizler olmasanız İzmir eksik kalır. Dilerim gücünüz artsın. Dilerim kardeşliğiniz daha da çoğalsın.”

75’inci yıl kutlaması

Derneğin 75’inci yılını kutladıklarını belirten Elazığ Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Kadir Canpolat ise, “Dernek olarak katkılarını bizden esirgemeyen İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkanı Tunç Soyer’e teşekkür ediyorum.” dedi.

Hibya Haber Ajansı