Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Tugay: Size hizmet için buradayız

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Ödemiş’i ziyaret etti. İlk olarak Tekke Mahallesi’nde 627 yıllık Helvuç (Helviş) Bayramı’nda çocuklarla buluşan Başkan Tugay, Bozdağ ve Gölcük’e de gitti.

Bu haberin fotoğrafı yok

Bölgede esnafı ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet eden Başkan Tugay,  “Herkesin sorununu kendinden dinlemeye çalışıyoruz. Biz size hizmet etmek için buradayız” dedi. 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Tekke Mahallesi’ndeki Helvuç (Helviş) Bayramı’na katılmak ve bölgede incelemelerde bulunmak için Ödemiş’e geldi. Başkan Dr. Cemil Tugay ilk olarak Ödemiş Belediye Başkanı Mustafa Turan’ı makamında ziyaret etti ve yeni görevinde tebrik etti. Başkan Turan, Başkan Tugay’a Ödemiş’in sembolü olan Efe heykeli ve işlemeli ipek mendil hediye etti.

Törende konuşmasına Anneler Günü’nü kutlayarak başlayan Başkan Tugay, “Türkiye’de ve dünyada acaba kaç tane 627 yıldır devam edilen etkinlik vardır? Çok özel bir yerde, çok özel bir zamanda birlikte olduğumuzu düşünüyorum. Burada bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir’in dört bir yanında bin 193 mahalleye hizmet veren bir belediye. Ama her yerde bulunmaya çalışıyoruz. Herkesin sorununu bizzat kendinden dinlemeye çalışıyoruz. Muhtarımla köyü gezeceğiz ve yapılması gerekenler hakkında bilgi alacağız. Biz size hizmet etmek için buradayız. Bizden istediğiniz ne varsa her zaman sizi dinelemeye hazırız” diye konuştu.

Başkan Turan, “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Cemil Tugay bizlerle birlikte. 
Görev süremizce sizlerin ihtiyacı olan çalışmaları Cemil Başkanımızla iş birliği içinde yapacağız. Hak ettiğiniz hizmeti birlikte sunacağız” ifadelerini kullandı. 

Tekke Mahalle Muhtarı Ahmet Korkmaz ise “Helviç Bayramı ile en büyük amacımız çocuklarımıza dini bilgi birikimini aşılamak, geçmişimize sahip çıkıp gelecek kültürlere aktarmaktır” dedi. Konuşmaların ardından köy halkına helva dağıtılarak Mevlid-i Şerif okundu. 

Helviş Bayramı’nın ardından Başkan Tugay, muhtar eşliğinde Tekke Mahallesi’ni gezerek eksiklikleri yerinde inceledi. İZBETON Genel Müdürü Hüseyin Sezer ile bölge halkının taleplerini not alan Başkan Tugay, öncelik sırasına göre sorunların çözümü için talimat verdi.

Tekke’nin ardından Başkan Tugay, programına Bozdağ’da devam etti. Bozdağ’da esnafı ziyaret eden Başkan Tugay, Ödemiş Belediyesi’nin çay bahçesinde Bozdağlılar ile sohbet etti; çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Yurttaşların taleplerini dinleyen Başkan Tugay, bölgede tarımsal desteklerden altyapıya kadar yapılması planlanan hizmetler hakkında bilgi verdi.  

Başkan Tugay’ın son durağı ise Gölcük oldu. Başkan Tugay’ı Gölcük Muhtarı Ferit Aynalı karşıladı. Aynalı Başkan Tugay’a bölge halkı tarafından yapılan ipek işlemeli yöresel ürünler ve ipek böceği kozasından yapılan lamba hediye etti. Başkan Tugay, ilk olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi desteğiyle Ödemiş Belediyesi tarafından geçen dönem inşaatına başlanan sosyal tesisi inceledi.  Ardından Gölcük çarşısındaki esnafı ziyaret eden Başkan Tugay, esnaf ve yurttaşlarla sohbet etti. Başkan Tugay, ziyarette annelerin Anneler Günü’nü kutladı.  

Hibya Haber Ajansı