Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BİST100 endeksi

BİST100 endeksinde bu hafta risk iştahı düşük kalmaya devam ediyor.

BİST100 endeksinde bu hafta

BİST100 endeksinde bu hafta risk iştahı düşük kalmaya devam ediyor. Jeopolitik gerginliklerin etkisi, Fed’in faiz indirim beklentilerinin ötelenmesi ve yurt içinde rekor kıran endeksteki kar realizasyonları ile BİST100 endeksinde haftalık kayıp %2,7’ye ulaştı. İran – İsrail gerginliğinde İsrail’in misilleme yapabileceği paniği, hafta sonu riski alınmaması algısı ile T2 bakiye düzenlemeleri ve halka arzda talep toplama etkisi ile endekste gün içi baskı hissedilebilir.

Fed Başkanı Powell, Kanada Ekonomisi Washington Forumu etkinliğinde yaptığı konuşma gerçekleştirdi. Powell, son verilerin, enflasyon hedefine dönüş konusunda daha fazla ilerlemenin kaydedilmediğini gösterdiğini belirterek, politika faizinin daha uzun süre yüksek kalabileceğine işaret etti.

TCMB Başkanı Karahan, IMF – Dünya Bankası toplantıları için ABD’ye gitti. Gelişmekte Olan Piyasalarda Merkez Bankası Yönetimi başlıklı etkinlikte konuşan Karahan, Türkiye'nin yıl sonu enflasyon hedefine ulaşma yolunda ilerlediğini söyledi.

Kaynak İnfo Yatırım

Hibya Haber Ajansı