Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BİST100 teknik analizi

Borsa İstanbul’da volatil bir haftayı geride bıraktık. Son düzeltme hareketi sonrasında 9400 seviyelerinden başlayan yükselişle beraber geçtiğimiz hafta 10.383 seviyesine kadar yükselen BİST 100 endeksinde yükseliş hareketlerinin zayıfladığını görüyoruz.

Bu haberin fotoğrafı yok

Borsa İstanbul’da volatil bir haftayı geride bıraktık. Son düzeltme hareketi sonrasında 9400 seviyelerinden başlayan yükselişle beraber geçtiğimiz hafta 10.383 seviyesine kadar yükselen BİST 100 endeksinde yükseliş hareketlerinin zayıfladığını görüyoruz. Hafta içinde 10.144-10.383 bandında dalgalı hareket eden BİST 100 endeksi haftayı %0.57 oranında sınırlı değer kaybı ile 10.218 seviyesinden tamamladı.

Ancak son dönemde etkili olan ralli ile beraber artık kısa vadeli göstergelerin endekste ve birçok hissede aşırı alım noktalarına gelmiş olması, bazı hisselerin göstergelerinde yaşanan negatif uyumsuzluklar teknik açıdan dikkatimizi çekiyor.

Bu nedenle yeni pozisyonlar açılmasını riskli bulduğumuz bu dönemde taşınan pozisyonlar açısından ise 10.180 seviyesinin yakından izlenmesini öneriyoruz. Son yükselen kanalın alt bandı konumunda olan bu desteğin kırılması geri çekilme eğilimini hızlandırabilir.

Geçtiğimiz dönemlerde hatırlarsanız böyle geri çekilmelerde yan hisselerde kademe derinliklerinin ortadan kalkması düşüş eğilimlerinin hızlandığı süreçleri beraberinde getirmişti.

Endeks’te 10.180 seviyesinin kırılması durumunda ilk etapta bir önceki zirve olan 9850 seviyesine kadar bir düzeltme hareketini beraberinde getirebilir. 9850 seviyesine kadar olan hareketleri kısa vadeli düzeltme olarak değerlendireceğiz ve orta vadeli pozitif bakışımızı koruyacağız.

10.500 ve 10.900 seviyelerini ise haftalık bazda ilk direnç noktaları olarak verebiliriz.

Kaynak A1 Capital

Hibya Haber Ajansı