Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bornova Belediyesi’nden Dramalılar Köşkü Kent Arşivi ve Müzesi’ne onarım

Bornova Belediyesi Dramalılar Köşkü Kent Arşivi ve Müzesi’nin uzun süredir yıkık olan bahçe duvarının onarımı tamamlandı.

Bornova Belediyesi Dramalılar Köşkü

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, Dramalılar Köşkü’nün Bornova’nın simge yapılarından biri olduğunu belirterek şunları söyledi:

“İlçemizin en merkezi yerindeki bu yapının duvarı 2 yıla yakın süredir yıkıktı. Seçim öncesinde çevredeki Bornovalılardan özellikle de esnaflarımız kötü görüntüden şikayet ediyor, onarımının bir an önce yapılmasını istiyordu. Üstelik bu durum hem güvenlik hem de bina bütünlüğü açısından risk oluşturuyordu. İlk kazmayı buraya vurduk, bu tarihi yapının aslına uygun olarak varlığını sürdürmesi için hem duvarını tamir ettik hem de iç kısmındaki ahşap ve metal kısımlarda tamirat ve boya yapıyoruz. Bornovalının kullandığı tüm tesislerimizin bakıma özel önem göstereceğiz.”

Başkan Eşki, onarım sırasında Dramalılar Köşkü’nde dünyaya gelen ve halen Bornova’da yaşamını sürdüren Faruk Dramalı ile de bir araya geldi. Dramalı, “Başkanımın vermiş olduğu söz yerine geldi. Köşkümüz tekrar eski durumuna gelip, bütün vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. Bunun için sayın başkanıma ve ekibine çok teşekkür ederim” dedi.

Hibya Haber Ajansı