Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çin: ABD, 301. Bölüm soruşturmasını derhal durdurmalı

Çin Uluslararası Ticareti Teşvik Konseyi (CCPIT), ABD’ye Çin’in denizcilik, lojistik ve gemi inşa sektörlerine 301. Bölüm kapsamında başlattığı soruşturmayı derhal durdurup, kurallar temelindeki çok taraflı ticaret sistemine geri dönme çağrısında bulundu.

Çin Uluslararası Ticareti Teşvik

Çin Uluslararası Ticareti Teşvik Konseyi (CCPIT), ABD'ye Çin'in denizcilik, lojistik ve gemi inşa sektörlerine 301. Bölüm kapsamında başlattığı soruşturmayı derhal durdurup, kurallar temelindeki çok taraflı ticaret sistemine geri dönme çağrısında bulundu.

ABD Ticaret Temsilciliği, 17 Nisan’da Çin'in denizcilik, lojistik ve gemi inşa sektörlerinde “adaletsiz ekonomik eylemler mevcut olduğu” gerekçesiyle ABD Ticaret Yasası’nın 301. Bölümü kapsamında soruşturma başlattı.

Çin Uluslararası Ticareti Teşvik Konseyi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ABD’nin soruşturması mantıksız ve mesnetsizdir. ABD’nin gemi inşa endüstrisinin gerilemesi ile Çin’in yasaları, politikaları ve uygulamaları arasında nedensel bir ilişki bulunmamaktadır. Çin’in denizcilik, lojistik ve gemi inşa şirketleri, piyasanın gelişme ihtiyaçları doğrultusunda, aktif bir şekilde teknolojik inovasyon yapmakta, piyasa rekabetine katılmakta, küresel ticaretin gelişimini ilerletmekte ve küresel tedarik zincirinin istikrarlı ve güvenli işleyişine önemli katkılarda bulunmaktadır.”

Hibya Haber Ajansı