Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çin, iç tüketimi artırmak için ikinci el araç ve ev alımlarına teşvik verecek

Ticaret Bakan Yardımcısı Sheng Qiuping, Çin’in bu yıl iç tüketimi artırmak için araç, ev, mobilya ve ev aletleri alımlarını teşvik etmek gibi bir dizi önlem uygulayacağını söyledi.

Ticaret Bakan Yardımcısı Sheng

Ticaret Bakan Yardımcısı Sheng Qiuping, Çin’in bu yıl iç tüketimi artırmak için araç, ev, mobilya ve ev aletleri alımlarını teşvik etmek gibi bir dizi önlem uygulayacağını söyledi. Sheng Qiuping bir basın toplantısında, “Otomobiller, ev aletleri ve mobilyalar geleneksel tüketimin odak noktasını oluşturuyor ve insanların yaşam kaliteleriyle yakından ilgili. Büyük talep ve yenileme potansiyeli nedeniyle bu yıl ikinci el araç piyasasını teşvik etmek için çalışacağız” dedi. 

Geçtiğimiz yıl Çin’in yeni otomobil satışları, yıllık yüzde 12 artışla ilk kez 30 milyon adedi aştı. Ülkenin ikinci el otomobil ticaret hacmi de 2023 yılında yaklaşık yüzde 15 artışla 18,41 milyon adede ulaştı.

Bakan yardımcısına göre, Çin’de otomobil sahipliği 340 milyona ulaşarak dünyada birinci sıraya yerleşti. Sheng, Çin’in aynı zamanda iç talebi artırmaya yönelik önlem paketi kapsamında eski evlerin yenilenmesini ve ev aletlerinin değiştirilmesini de teşvik edeceğini ekledi.
 

Hibya Haber Ajansı