Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çin:” Provokatif dış askeri faaliyetlere göz yummayacağız”

Çin Savunma Bakanlığı Sözcüsü Wu Qian, Çin’in  “kapısı önünde” gerçekleşen provokatif dış askeri faaliyetlere göz yummayacağını vurguladı.

Çin Savunma Bakanlığı Sözcüsü

Çin Savunma Bakanlığı Sözcüsü Wu Qian, Çin’in  "kapısı önünde" gerçekleşen provokatif dış askeri faaliyetlere göz yummayacağını vurguladı.

ABD, Kanada ve Güney Kore, Incheon Muharebesi'nin 73. yıldönümü ve ABD-Güney Kore ittifakının kuruluşunun 70. yıldönümü vesilesiyle Sarı Deniz'de bir tatbikat düzenledi. Çin ise tatbikat öncesinde ve sonrasında Bohai Boğazı ve Sarı Deniz'in kuzeyinde askeri görev alanlarını çizdiğini açıkladı.

Wu Qian, bugün Savunma Bakanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında konuyu değerlendirdi. Wu, “ABD, müttefiklerini toplayarak Çin'in 'kapısı önünde'  provokatif askeri faaliyetlerde bulundu. Elbette Çin bu eylemleri sessizce izlemeyecek. 73 yıl önce de durum böyleydi, şimdi de bir istisna olmayacak.” dedi.

ABD’nin Asya-Pasifik’te bloklar oluşturarak bölge ülkeleri arasında zıtlaşmayı kışkırtmasına kesinlikle karşı çıkacaklarını  belirten Wu, ilgili ülkeleri bölgedeki barış ve istikrara katkı sağlayacak eylemlerde bulunmaya çağırdı.

 

Hibya Haber Ajansı