Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çin’den DTÖ çerçevesinde bilgi teknolojileri iş birliğini güçlendirme çağrısı

Çin, dün Dünya Ticaret Örgütü’ne (DTÖ) Bilgi Teknolojileri Anlaşması’nın etkin işleyişinin sürdürülmesine yönelik bir teklif sunarak, bilgi ve iletişim teknolojileri (BİT) ürünlerinin ticaretinde iş birliğinin artırılması çağrısında bulundu.

Çin, dün Dünya Ticaret

Çin, dün Dünya Ticaret Örgütü'ne (DTÖ) Bilgi Teknolojileri Anlaşması'nın etkin işleyişinin sürdürülmesine yönelik bir teklif sunarak, bilgi ve iletişim teknolojileri (BİT) ürünlerinin ticaretinde iş birliğinin artırılması çağrısında bulundu.

Bu teklif, DTÖ üyelerinden destek gördü. Çin, DTÖ'de yaptığı açıklamada, son yıllarda küresel BİT sektörünün hızla geliştiğine dikkat çekerek, DTÖ üyeleri arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesinin ve DTÖ'nün ilgili çalışmalarının çağın gereksinimlerine uygun şekilde geliştirilmesinin, ilgili ürünlerin ticaretinin teşvik edilmesi gerektiğini ifade etti. Çin ayrıca, DTÖ'ye BİT ürünlerinin küresel ticareti hakkında her yıl raporun yayımlanması, ilgili ürünlere yönelik ticari engellerin kaldırılması ve işletmeler ile politika yapıcılar arasındaki iletişimin artırılması önerisinde bulundu.

Diğer DTÖ üye ülkeleri, Çin'in teklifini olumlu karşıladıklarını ve ilgili çalışmaların detaylarını Çin ile görüşmeye devam edeceklerini belirtti.

Hibya Haber Ajansı