Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DAG Gayrimenkul’ün satış rakamları

DAP Gayrimenkul Geliştirme A.Ş’nin 2023 yılı satış rakamları açıklandı.

DAP Gayrimenkul Geliştirme A.Ş'nin

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamaya göre, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ve şirket tarafından hasılat paylaşımı yöntemiyle geliştirilmekte olan projelerde 31 Aralık 2023 tarihi itibariyle satış vaadi sözleşmesi imzalanmak suretiyle gerçekleştirilen satışlara dair bilgiler şöyle:

Ayrıca, Nişantaşı Koru projesinde yer alan yaklaşık 5.500 metrekare brüt satış alanına sahip 35 ticari üniteye ait yapı ruhsatları 06.10.2023 tarihinde alındı. Yeni Levent projesinde yer alan bağımsız bölümlerin satışı sürüyor. Validebağ Konakları projesinde Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş ve Istlife Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş arasında yapılan paylaşımlar neticesinde, şirkete kalan 12 adet bağımsız bölümden 9'u satılıp, teslim edildi. Söz konusu projede şirket portföyünde kalan 3 bağımsız bölümün ön satışı yapılmadı, satış çalışmaları devam ediyor.

Çekmeköy Ormanköy projesinde 558 ada 1 parselde yer alan B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, havuz ve güvenlik kulübesi ile 558 ada 2 nolu parselde yer alan A, B, C, D, E, F, H, I, Kiosk 1, Kiosk 2, güvenlik kulübesi, çocuk havuzu ve yetişkin havuzuna ait yapı kullanma izin belgesi (İskan) alındı. 558 ada 1 parsel konut + ticaret alanı ile park alanı ve bu parsellere ait altyapı ve çevre düzenleme işlerinin kısmi geçici kabulü yapıldı, kısmi geçici kabul tutanağı 30.03.2023 tarihinde onaylandı. 558 ada 1 nolu parselde yer alan A blok ile 558 ada 2 nolu parselde yer alan G bloğa ait yapı kullanma izin belgesi (iskan) 08.08.2023 tarihinde alındı. 558 ada 4 parseldeki okul inşaatı işi ve proje kapsamındaki park alanlarının (projedeki son kısım) kısmi geçici kabulü yapılmış olup, tutanağı 04.09.2023 tarihinde Emlak Konut GYO A.Ş tarafından onaylandı. Söz konusu projede kalan 11 bağımsız bölüm için Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş ile şirket arasında yapılan paylaşımlar neticesinde, şirket portföyüne 7 bağımsız bölüm kaldı. Bağımsız bölümlerin henüz ön satışı yapılmadı, satış çalışmaları sürüyor.

İstanbul Ataşehir Doğu Bölgesi 3. etap projesinde, ön projenin onaylandığı ve ruhsat işlemlerinin yürütüldüğü bilgisi Ataşehir Belediye Başkanlığı tarafından şirkete bildirildi.

Kocaeli / Kartepe ile İzmir-Çeşme-Alaçatı projelerinde, proje geliştirme süreci devam ediyor.''

 

Hibya Haber Ajansı