Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eşarj, Aytemiz akaryakıt istasyonlarındaki şarj istasyonları sayısını 3 katına yükseltti

Türkiye’nin ilk ve en fazla hızlı şarj istasyonuna sahip ve Enerjisa Enerji’nin hisselerinin tamamına sahip olduğu elektrikli araç şarj istasyonu operatörü Eşarj, akaryakıt sektöründe ilk kez 2017 yılında istasyonlarına elektrikli şarj istasyonu kuran Aytemiz’in istasyonlarındaki hızlı elektrikli şarj istasyonu sayısını 25’e yükseltti.

Bu haberin fotoğrafı yok

Türkiye’nin ilk ve en fazla hızlı şarj istasyonuna sahip şirketi Eşarj ile akaryakıt sektöründeki ürün ve hizmetlerini tüketicilerin ve pazarın ihtiyaçlarına göre şekillendiren Aytemiz arasındaki iş birliği her geçen gün büyüyerek devam ediyor. Önümüzdeki yıl 100 bin yeni elektrikli aracın daha trafiğe dahil olması ve elektrikli araç pazarında iki kat büyüme beklentilerini gözeterek çalışmalarını sürdüren Aytemiz ve sektörün alanında öncü şirketi olarak arka arkaya gerçekleştirdiği yatırımlar ve hayata geçirdiği yenilikçi uygulamalar ile ‘ilklerin şirketi’ unvanına sahip olan Eşarj, 2017 yılından beri yaptıkları iş ortaklığı sayesinde şarj istasyonu kurulumlarını hızlandırdı.

Akaryakıt istasyonlarında Eşarj ile iş ortaklığını sürdüren Aytemiz, aynı zamanda Eşarj’ın Türkiye’de bir akaryakıt istasyonunda kurduğu ilk elektrikli araç şarj istasyonu olma unvanını da taşıyor. Türkiye’de 2023 sonu itibari ile 70 bini aşkın elektrikli araca ve pazarın yükselen trendine cevap vermesi adına elektrikli araç yoğunluğunun arttığı şehirler başta olmak üzere, Türkiye genelinde Eşarj istasyon sayısını 25’e çıkartan Aytemiz, elektrikli araç sahiplerine Eşarj ile birlikte hızlı, kaliteli ve kesintisiz bir hizmet sunmayı hedefliyor.

“Eşarj ile Türkiye’nin elektrikli araç şarj alt yapısında dönüşüm hikayesi yazıyoruz”

Enerjisa Enerji, Aytemiz ve Eşarj üst düzey yöneticileri Aytemiz Genel Müdürlüğü’nde bir araya geldi. Türkiye’nin e-mobilite alanında gelişimi ve dönüşümü için yatırımlar gerçekleştirdiklerini belirten Enerjisa Enerji CEO’su ve Eşarj Yönetim Kurulu Başkanı Murat Pınar, “Türkiye’nin dört bir yanını hızlı şarj istasyonu ağlarıyla donatıyoruz. Kars’tan Edirne’ye kadar tüm bölgelerimizde ve şehirlerimizde var olmayı, 81 ilde hizmet vermeyi hedeflemiştik. Ne mutlu ki 2023 yılı sonunda hem kurulu 1000 istasyona sahip olma hem de 81 ilde elektrikli şarj istasyonumuzla var olma hedefimizi gerçekleştirmiş olacağız. Bu yola çıkarken Eşarj için kilometre taşlarından biri de Aytemiz ile gerçekleştirdiğimiz, akaryakıt istasyonu içerisinde konumlanan ilk elektrikli şarj istasyonu hamlemizdi. Hem sektöre örnek olduk hem de yenilenebilir kaynaklardan elde edilen enerjinin kullanıldığı elektrikli şarj istasyonlarını bir akaryakıt istasyonunda konumlandırarak yenilikçi bir dönüşüm hikayesi yaratmış olduk. Herkes için daha iyi bir gelecek hayali ile çıktığımız yolda, gerçekleştirdiğimiz yatırımlarda bize eşlik eden, değerli ortaklığı ile sektörüne örnek olan Aytemiz’e ve emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

“Akaryakıt sektöründe bu alanda öncüyüz”

Elektrikli araç pazarının dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızla büyüdüğüne dikkat çeken Aytemiz Genel Müdürü Ahmet Eke, “Elektrikli araçların sayısı, tüketicilerin aynı orandaki beklentileriyle birlikte hızla artıyor. Müşteri memnuniyetine odaklanan bir akaryakıt markası olarak bu beklentiye ilk cevap veren, bu alanda öncü bir marka olduk ve ilk elektrikli araç şarj istasyonumuzu 2017 yılında Eşarj markası iş ortaklığında istasyonlarımıza kurduk. Aytemiz olarak herkes için daha iyi bir gelecek sağlayacak adımların öncüsü olmaktan mutluluk duyuyoruz. Şimdi, bu verimli iş birliğimizi daha da büyütüyoruz. Elektrikli araç şarj istasyon yatırımlarımızı 2024 yılında Eşarj firması birlikte 40 ilde 60 istasyona ulaştıracağız. Şu an Türkiye genelinde 24’ü yüksek hızlı olmakla birlikte toplam 25 adet elektrikli şarj istasyonuna sahibiz ve bu noktalarda da 59 adet soketle hizmet veriyoruz. Elektrikli araçlarını istasyonumuzda şarj eden misafirlerimize, sektör ortalamasına göre yüzde 10’a varan ek bir fiyat avantajıyla kaliteli ve kesintisiz hizmet sunuyoruz. Böylelikle gerek yatırımlarımız gerekse fiyat avantajımızla elektrikli araç ekosisteminde iddiamızı ortaya koymuş oluyoruz. Önümüzdeki dönemde ise müşterilerimize sunduğumuz elektrikli şarj noktası sayısını daha da artırmayı hedefliyoruz. Bu yolda bizimle birlikte öncülük edip, sektörde ilklere imza atan Eşarj markasına da teşekkür ediyorum.” dedi.

Aytemiz hakkında

Türkiye genelinde 590 istasyonu, 10 ikmal noktası ve 250 bin metreküplük depolama kapasitesi ile akaryakıt sektöründe hizmet veren Aytemiz, Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin belirlendiği Fortune 500 – 2022 listesinde ilk 50 firma içinde yer almaktadır.

Eşarj Hakkında

Enerjisa Enerji’nin sermayesinin tamamına sahip olduğu Enerjisa Müşteri Çözümleri A.Ş.'nin yüzde 100 oranında pay sahibi olduğu Eşarj Elektrikli Araçlar Şarj Sistemleri A.Ş.'nin (Eşarj) Türkiye’nin ilk ve en hızlı şarj istasyonu operatörü olarak 2023 Aralık itibarıyla 900 adedin üstünde istasyon, 1.600’ün üzerinde soket ve 50 MWh’in üzerinde kurulu güç ile elektrikli araç istasyon ağı yönetmektedir.

Enerjisa Enerji Hakkında

‘Herkes için daha iyi bir gelecek’ vizyonuyla sürdürülebilirlik ve teknolojinin çarpan etkisini kullanarak Türkiye’nin enerji dönüşümüne öncülük eden Enerjisa Enerji, ana iş kolları olan elektrik dağıtım ve perakende satış alanlarında Türkiye’nin yüzde 25’ine hizmet sunuyor. Sektörün en büyük oyuncusu olan Enerjisa Enerji, 14 ilde 10.6 milyon müşteriye ulaşarak 22 milyonu aşkın kullanıcıya elektrik dağıtım hizmeti sağlıyor. Enerjisa Enerji, İşimin Enerjisi markasıyla müşterilerine, yenilenebilir enerji, verimlilik ve yeşil enerji çözümleri sunarken; hisselerinin tamamına sahip olduğu Eşarj ile Türkiye’nin ilk ve en hızlı şarj istasyonu ağını işletiyor. Ana sermayedarları Sabancı Holding ve E.ON olan Enerjisa Enerji’nin yüzde 20 hissesi halka açık olup Borsa İstanbul’da işlem görüyor.

Hibya Haber Ajansı