Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’ndan Mozart gecesi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası klasik dönemin bestecilerinden W.A. Mozart’ın eserleriyle sanatseverlerle buluştu.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni

Konserin orkestra şefi duayen Rengim Gökmen olurken Kıbrıslı piyano sanatçısı Rüya Taner konuk solist olarak ağırlandı. Opera tarihinin mihenk taşı Don Giovanni Operası’nın uvertürü ile başlayan konser, yine W.A. Mozart’ın Piyano Konçertosu No:23 La Majör eseriyle devam etti.

Taner’in başarılı yorumu dinleyicilerin beğenisini kazandı. Bis olarak R. Schumann’ın küçük bir parçasını çalan Taner dakikalarca alkışlandı. W.A. Mozart’ın 39. Senfonisi’nin icrasının ardından konser son buldu.

Konserin en önemli özelliği; Eskişehir’e yeni atanan Vali Hüseyin Aksoy’un eşi ile birlikte konseri izlemesi, konser sonrası orkestra şefimiz Rengim Gökmen’e plaketini takdim etmesi ve Senfoni Orkestrası’nı alkışlatmasıydı. Eskişehir’in sanatsever seyircisi yıllar sonra Senfoni salonunda bir Vali ile birlikte olmanın coşkusunu alkışlayarak gösterdi.

Sanatsever bir Vali’ye sahip olduğu için mutlu oldukları, seyircinin gözlerinden anlaşılıyordu. Gelecek programda Orhun Orhon yönetimindeki Senfoni Orkestrası kendi flüt sanatçısı Ebru Ertek’i solist olarak sahnede ağırlayacak. C.P. Bach, R. Wagner ve R. Korsakov’un bestelerinden oluşan titiz bir programla sanatseverlerin karşısına çıkacak. 

Konser, 6 Ekim Cuma akşamı, Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde dinleyicilerin beğenisine sunulacak.

Hibya Haber Ajansı