Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gaziantep Bebek Kütüphanesi hizmete açıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Gaziantep Bebek Kütüphanesi, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran’ın katılımıyla açıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Gaziantep’e daha önce birçok başarılı projeler sebebiyle davet edildiğini belirterek, “Gaziantep’in yerel bir kalkınma adına gerçekleştirdiği her bir hamle ulusal ve küresel ölçekte gücüne güç katmaya devam edecek” dedi.

“Bugün burada Türkiye’de sayısına ender rastlanan bebek kütüphanesi modelinin de inşallah Türkiye’de daha çok yaygınlaşmasını gönülden arzu ediyoruz” diyen Kıran, “Bunun içinde bütün yerel yönetimimizi kamu kurumlarımızı teşvik etmeyi sürdüreceğiz. Güçlü ailenin çekirdeğinin çocuklarımızdan olduğunu biliyoruz. Bugün burada açtığımız eserde Türkiye’nin pek çok noktasında ilham olacak kaynağı olacak. Gaziantep’te yürütülen bu projeler ülkemizin toplumsal kalkınmasına katkı sunmaya değer katmaya devam edecek” ifadelerini kullandı. 

Yeni dönemde en önemli başlığımız akıllı şehir

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise parkın ve bebek kütüphanesinin her detayında emeği geçenlere teşekkür ederek, “Kadınıyla erkeğiyle doğru insanı ehli olduğu yere koyduğunuz zaman hiç gözünüz arkada kalmıyor. O yüzden bu eserler kendiliğinden olmadı. Bizim bir muradımız var. Burayı dirençli şehir yapacağız. Akıllı şehir master planı çalıştık. Yeni dönemde en önemli başlığımız akıllı şehir. Yüksek teknolojiyi kullanarak bu şehri akıllı şehir yapacağız” diye konuştu.

Hibya Haber Ajansı