Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gelecek Partisi gençlerle bir araya geldi

Gelecek Partisi mülakat mağduru gençlerle bir araya geldi.  İstanbul Gençlik Kollarının hazırladığı programda; “Sözümüz Meclisten İçeri Girsin” sloganıyla mülakat mağduru gençler dinlendi.

Bu haberin fotoğrafı yok

Genel Başkan Ahmet Davutoğlu, Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili İsa Mesih Şahin ve Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Gözel’in katıldığı programa çok sayıda gencin ilgi gösterdiği görüldü.

Programın açılışını yapan Grup Başkanvekili İsa Mesih Şahin, “Konuşan değil, dinleyen bir siyasetçi profili ortaya koymak istiyoruz. Gençler konuşacak, biz dinleyeceğiz. Mülakat sorununun çözümü için iktidara sıkı bir markaj uygulayacağız.” dedi.

Söz alan gençler mülakatlarda uğradıkları haksızlıkları ve şu anda yaşadıkları sıkıntıları ifade ettiler, konuyla ilgili Davutoğlu’na çok sayıda soru yöneltti.

Gençlerin soru ve değerlendirmelerinden sonra Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Gözel hazırladıkları ‘Gençlikte Gelecek Modeli: Acil Eylem, Kalıcı Vizyon Planı’ hakkında kısa bir sunum yaptı. 

Sunum sonrasında Gelecek Partisi Lideri Davutoğlu, gençlerin sorularını cevapladı ve konuyla ilgili  Gelecek Partisi’nin görüşü hakkında değerlendirmede bulundu. Davutoğlu konuşmasında “Devlet adamı vatandaşları arasında ayrımcılık yapamaz. Bu bağlamda torpili olanın değil, liyakatli olanın yani hak edenin kazandığı bir sistemi inşa etmek zorundayız. Kamuda çalışan istihdamında ve meslek içi yükselmede mülakat kaldırılmalı, yerine objektif kriterlere dayalı bir sınav sistemi getirilmeli.” ifadelerine yer verdi.

Davutoğlu konuşmasının sonunda Gelecek-Saadet Meclis Grubu olarak, mülakatın kaldırılması konusunun mecliste yakından takipçisi olacaklarını mülakat mağduru gençlerle beraber grup toplantısında da önümüzdeki süreçte birlikte mesaj vereceklerini söyledi.

 

Hibya Haber Ajansı