Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gürsu, Armut Festivali’nde eğlenceye doydu

24.Gürsu Kültür Sanat ve Armut Festivali, coşku dolu konserlerle, Gürsulular’a eğlence dolu saatler yaşattı. Dj Uğur Başaran, Ünlü Sanatçılar Bilal Sonses ve Tuğçe Kandemir Kent Merkezi’nde ilçe halkının yoğun ilgi gösterdiği konserlerde dinleyenleri coşturdu.

24.Gürsu Kültür Sanat ve

Gürsu’nun simgesi haline gelen armut meyvesinden ismini alan Gürsu Kültür Sanat ve Armut Festivali, Gürsu’nun coğrafi işaretli tarım ürünü olan armutun tanıtımını yapmak ve ilçenin kültür yaşamını canlandırmak amacıyla 24. kez gerçekleştirildi. Üç gün süren Festival, armut ikramının yapıldığı tanıtım stantları, panellerle renklenirken, gerçekleştirilen konserlerle coşku dolu anlara sahne oldu.

Bilal Sonses Gürsu armudunu sahnede tattı

Bilal Sonses’in Cumartesi günü gerçekleşen konserinde Gürsu Kent Merkezi’nde toplanan Gürsulular şarkıları hep bir ağızdan söylediler. Meşhur Gürsu armudunu sahnede tadan Bilal Sonses, geniş repertuarı ile hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.

Yağmur altında unutulmaz bir konser

Tuğçe Kandemir’in Pazar günü gerçekleşen konserinde ise yağmura rağmen alanı saatler öncesinde dolduran çocuk ve gençler, unutulmaz anları birlikte yaşadı. Hep bir ağızdan söylenen şarkılara yağmurun şiddetini arttırmasına rağmen durmadı. Coşkusu katlanan konser hep bir ağızdan söylenen şarkılarla sona erdi.

Gürsu, Armut Festivali’nde eğlenceye doydu

Festivalin gerçekleştirilmesine destek olan firmalara teşekkür plaketi sunan Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Akbaşlar Tekstil, Uludağ OSB ve Yeşil Çevre Hizmet ve İşletme Kooperatifimizin ana sponsorluğunda gerçekleştirdiğimiz 24.Gürsu Kültür Sanat ve Armut Festivalimiz süresince, Gürsumuz’un simgesi armudumuzun tanıtımını yapmanın ve hemşehrilerimize eğlence dolu üç gün yaşatmış olmanın mutluluğunu hissediyoruz. Kültür kenti Gürsu sloganıyla gerçekleştirdiğimiz kültür sanat etkinliklerimizle, hemşehrilerimizin sosyal yaşamlarını renklendirmeyi sürdüreceğiz. Hep birlikte keyifle yaşayacağımız Gürsumuz’u, her alanda geliştirme yolunda, hemşehrilerimizden aldığımız güç ve enerjiyle hizmetlerimiz devam edecek” dedi.

Hibya Haber Ajansı