Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Haliliye’de Milletevleri ve Hanımlar Konağı ilgi görüyor

ŞANLIURFA-01.02.2024-HİBYA- Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ile Haliliye’ye kazandırılan Milletevleri ve Hanımlar Konağı, kadınların meslek öğrenip, zaman geçirdiği adresler oluyor.

ŞANLIURFA-01.02.2024-HİBYA- Haliliye Belediye Başkanı

Haliliye Belediyesi, Başkan Canpolat’ın talimatlarıyla kadınlara yönelik pozitif ayrımcılıklarını sürdürüyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında 2 adet Hanımlar Konağı ve Milletevleri kadınların hizmetine sunuldu.

Meslek edindirme ve hobi kurslarının yer aldığı Milletevlerinde; dikiş nakış, el sanatları, kuaför, okuma yazma ve Kur’an-ı Kerim kursları veriliyor. Kadınların ilgi gösterdiği kurslarda usta öğreticiler tarafından kursiyerler, teorik ve uygulamalı eğitimler alıyor.

Kurslar ile meslek öğrenen kadınlar hem ev ekonomilerine katkı sağlıyor hem de verimli vakit geçiriyor. Uygulamalı eğitim alan kadınlar kurs sonunda yapılan sınavda başarılı olmaları halinde ise Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikanın sahibi oluyor.

Millet evlerindeki kurslara çocuklarıyla katılan annelere ise kolaylık sağlanıyor. Kurs esnasında çocuklarını kreşe bırakmanın rahatlığını yaşayan annelerin çocukları da, yaşıtlarıyla hem eğleniyor hem de eğlenceli zaman geçiriyor.

İpekyol Mahallesi ve Osmangazi Mahallesi'nde hizmete sunulan Hanımlar Konağı ile bölgedeki kadınlara vakit geçirebilecekleri bir ortam sunuluyor. Osmangazi Hanımlar Konağında sunulan dikiş-nakış atölyesi, ahşap boyama atölyesi ve trikotaj kurslarından usta öğreticiler eşliğinde eğitim alan kursiyerler, el emeklerini sergiliyor. Bu kursların yanı sıra spor hocası eşliğinde sunulan fitness salonunda spor yapan kursiyerlere, sağlıklı yaşamın ipuçları öğretiliyor.

Hanımlar Konağı'nın iki şubesinde de düzenli olarak spor yapan kadınlar, kendilerine sunulan bu imkanlardan dolayı Haliliye Belediyesi’ne ve Başkan Canpolat’a teşekkür ediyor.

Hibya Haber Ajansı