Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İmamoğlu: “Milletin parasını, millete dağıtıyoruz; daha da çok dağıtacağız”

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Çatalca Belediye Başkan adayı Erhan Güzel ile birlikte, “Çatalca Avrupa Yakası Müteferrik 1 İçme Suyu Temel Atma Töreni ve Halk Buluşması”na katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB)

Tören ve buluşma, İSKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa’nın Çatalca özelinde yaptıkları ve yapacakları hizmetleri anlattığı konuşmayla başladı.

Dr. Başa ve Güzel’in ardından Çatalcalılarla buluşan İmamoğlu, “Atık su konusu da Çatalca'da önemli bir konu. Ve atık su sorununu çözmek için, su baskınlarını önlemek için, artan içme suyu ihtiyacını karşılayabilmek için Çatalca'da İSKİ projelerimize 1 milyar 200 milyon lira civarında yatırım yapıyoruz. Tamamladığımız ve devam eden projelerin toplam bedeli, 2 milyar 500 milyon lira. Bu rakam, Çatalca tarihinde hiçbir zaman Çatalca'ya yapılmış bir yatırım değil. Bu yatırımı biz yaptık, yapmaya devam ediyoruz” dedi.

Çatalca Belediye Başkanı’nın, ilçede yaptıkları hiçbir temel atma ya da etkinliğe katılmadığını belirten İmamoğlu, “Ben, hayata şöyle bakıyorum. Bu makamlar, gelir geçer. Benim şu anda bulunduğum makam, çok kutlu bir makam. Kadim şehrimizin önemli bir makamı. Bu makamın sahibi, bu şehrin 16 milyon insanı. Çatalca'nın belediye başkanlığı makamının da sahibi Çatalcalılar.” ifadelerini kullandı.

Çatalca özelinde yaptıkları hizmetleri detaylandıran İmamoğlu, şu ifadelere yer verdi: 

“Çatalca'nın tarım alanlarına, ormanlarına, Çatalca'nın güzelim doğasına, meralarına göz dikmiş birileri de var. Tarıma saygı duymayan birileri de var. Ağızlarına almasalar da Kanal İstanbul denen ihanet projesiyle beraber Silivri'ye, Çatalca'ya uzanan alanları kontrolsüz bir biçimde, dehşet bir sürece taşıma gayretinde olanlar var. Bu, İstanbul'un sonu demek olur. Onlara karşı çok uyanık olmak ve el birliğiyle karşı durmak mecburiyetindeyiz. Bunlar ‘Gündemimizde yok’ diyorlar. Sakın inanmayın. Bunlar, asıl niyetlerini gizlemeye çalışan insanlar. Ama ilk fırsatta harekete geçirecekler. Zaten ‘yapmayacağız’ demiyorlar; diyemiyorlar.”

Milletin parasını, millete dağıttıklarını belirten İmamoğlu, “Onların döneminde hangi parselde, kime daha fazla imar verilirdi; öyle konuşuldu. Biz ise, 4,5 yıldır Halk Süt'le, Anne Kart’la, kreşlerle, eğitim desteği ve burslarıyla…. 100 bin üniversite gencine bu kardeşiniz, ekip arkadaşlarıyla beraber -helali hoş olsun- 7 bin 500 lira burs verdik bu sene. Seneye, 100 bin gencimize 15’er bin lira vereceğiz. Milletin parasını, millete dağıtıyoruz, millete. Önümüzdeki dönemde daha çok dağıtacağız. Tek asgari ücretle geçinen evlere, tek emekli maaşıyla geçinen evlere, yıllık 10 bin lira pazar desteği vereceğiz. Bu haneler, Halk Ekmek büfelerinden ücretsiz olarak günde bir ekmeğini alacak. Tek asgari ücretle geçinen hanelerdeki bir kişiye, tam 10 bin lira da ulaşım desteği vereceğiz. Yeni evli çiftlere, evlenecek çiftlere sağlamakta olduğumuz evlilik desteğini -ki biz başlattık- 30 bin liraya çıkaracağız. Ve bunu, İstanbul genelinde, bu beş yılda 100 bin çifte çıkaracağız. İhtiyaç sahibi, lise ve üniversite öğrencisi gençlere, yılda iki defa kıyafet kuponu desteği sağlayacağız.” açıklamasında bulundu.

“Bunlar, bu milletin milli duygularını, inancını rencide edecek seviyede, ne yazık ki her şeyi alet ediyorlar." ifadelerini kullanan İmamoğlu, şöyle devam etti:

"Bunlara söylüyorum, buradan sesleniyorum: Ben, sizin gibi günübirlik Atatürkçü değilim. Çıkıyor bir meczup; bize, yüzümüze, gözümüzün içine baka baka Atatürk'e hakaret ediyor. O meczup hakaret ediyor, ama kimsenin çıtı çıkmıyor. Herkes bir anda lal oluyor. Ağzını açan yok. Ata’ya hakaret etmek, küfretmek; ne yazık ki bunların döneminde serbestleşti. Bu meczup gibiler bir de bize Osmanlı dersi vermeye kalkıyor. Sen kim, Osmanlı kim? Sen ne anlarsın Osmanlı'dan? Osmanlı da bizim, sarı saçlı mavi gözlü lider de bizim liderimiz. Bunu buradan bilin. Bu yeminli Atatürk düşmanlarını, bu iktidar, sadece bu tür durumlarda uzaktan izlemiyor. Ne yapıyor biliyor musunuz? Onlara destek de oluyor, destek. Hem de öyle az-buz destek değil.”

Hibya Haber Ajansı