Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İndeks Bilgisayar’da çıkarılmış sermayenin bedelsiz artırımı

İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş’de, çıkarılmış sermayenin bedelsiz artırımına ilişkin karar alındı.

İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik

İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş'de, çıkarılmış sermayenin bedelsiz artırımına ilişkin karar alındı.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklama şöyle:

''Şirketimizin 224.000.000 TL nominal değerli çıkarılmış sermayesinin, tamamı iç kaynaklardan (olağanüstü yedeklerden) karşılanmak suretiyle 526.000.000 TL nominal değerde ve yüzde 234,82142 oranında bedelsiz artırılarak 750.000.000 TL'ye çıkarılmasına, şirketimizin mevcut kayıtlı sermaye tavanı 300.000.000 TL olmakla birlikte sermaye artırımı sonrası ulaşılacak çıkarılmış sermayenin kayıtlı sermaye tavanından daha yüksek olması sebebiyle Sermaye Piyasası Kurulunun (SPK) II-18.1 sayılı Kayıtlı Sermaye Sistemi Tebliği'nin 6. maddesinin 6. fıkrası hükmünden yararlanılarak kayıtlı sermaye tavanının bir defaya mahsus olmak üzere aşılmasına, esas sözleşmenin sermaye ve payların nev'i başlıklı 6 nolu maddesinin tadiline, bedelsiz sermaye artırımı nedeniyle oluşacak payların mevcut pay sahiplerine şirketimiz sermayesine iştirakleri oranında bedelsiz olarak kayden dağıtılmasına, SPK'ya izinlerin alınması için başvuru yapılmasına karar verilmiştir.''
 

Hibya Haber Ajansı