Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İran ve Brezilya Dışişleri Bakanları BM genel merkezinde buluştu

New York, 20 Nisan (Hibya) – New York’ta diplomatik istişarelerini sürdüren İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Brezilyalı Dışişleri Bakanı Mauro Vieira ile bir araya geldi.

New York, 20 Nisan

BM genel merkezinde gerçekleşen görüşmede Abdullahiyan ve Vieira, son bölgesel ve uluslararası gelişmeler ile iki ülke arasındaki ikili ilişkiler hakkında görüş alışverişinde bulundu.

İran Silahlı Kuvvetlerinin İsrail'e karşı son dönemdeki sert tepkisinden bahsetti ve Tahran'ın askeri eyleminin meşru savunma ve uluslararası hukuk ilkelerine uygun olduğunu söyledi.

Amirabdollahian ayrıca Brezilya'nın İsrail'in Gazze'deki soykırımını durdurmadaki rolünü takdir ederek, bölgede istikrar ve güvenliğin yeniden tesis edilmesindeki temel unsurun, rejimin Gazze ve Batı Şeria'daki suçlarını durdurmak ve kalıcı bir ateşkes sağlamak olduğunun altını çizdi.

Brezilya Dışişleri Bakanı Mauro Vieira da bölgede gerilimin tırmanmasının tehlikeleri konusunda uyarıda bulunarak, Brezilya'nın bölgedeki gerilimi düşürmek istediğini ve bölgesel barış ve güvenliğin tesisine yardımcı olmak için elinden geleni yapacağını söyledi.

Hibya Haber Ajansı