Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İzmir’e 2024 yılı için 70’in üzerinde kruvaziyer rezervasyon yaptırdı

2023 yılında 31 kruvaziyer ile 40 bine yakın misafiri ağırlayan İzmir’e 2024 yılı için 70’in üzerinde kruvaziyer rezervasyon yaptırdı.

2023 yılında 31 kruvaziyer

İzmir Alsancak Limanı, 2023 yılında 31 kruvaziyeri ağırlarken 2024 yılı için 70’in üzerinden kruvaziyer rezervasyon yaptırdı. Bu kapsamda 2023’te 40 bine yakın turisti sadece kruvaziyerle ağırlayan İzmirliler, bu sene sayının daha da artmasını bekliyor.

İzmir Uluslararası Kruvaziyer Hatları Birliği’ne katıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile beraber İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin kruvaziyer turizmi potansiyelini artırmak için önemli bir adım daha atarak Uluslararası Kruvaziyer Hatları Birliği’ne (CLIA) üye oldu. Üyelik sayesinde İzmir, kruvaziyer turizminde karar verici olan kruvaziyer firmaları, limanlar ve destinasyonların olduğu ağlara katıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından 2022 yılında deniz tarafındaki tercihli bordürler yenilendi. Alan içerisinde asfalt serim ve yama çalışmaları yapıldı. Yol çizgi çalışmaları, liman içerisindeki yeşil alanların kenar bordür çalışmaları tamamlanırken, liman içinde turistlerin yürüyüş güzergahı için yol kenarlarına tercihli bordür ile bir hat oluşturuldu, yaklaşık 7 bin metrekarelik alan asfaltlandı.  2 hangarın dış cephe sıvaları yenilenerek, boyandı ve çevre düzenlemeleri yapıldı.

Hibya Haber Ajansı