Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İzocam üretimini dünya standartlarına taşıyor

Türkiye’nin en büyük yalıtım üreticisi İzocam, operasyonel mükemmellik hedefiyle uyguladığı WCM modeli ile tüm üretim süreçlerini dünya standartlarına taşıyor.

Bu haberin fotoğrafı yok

İzocam, operasyonel mükemmellik hedefiyle gerçekleştirdiği çalışmalarıyla sektörüne örnek olmayı sürdürüyor. 2022 yılından bu yana, tüm üretim süreçlerini dünya standartlarına taşımak amacıyla WCM (World Class Manufacturing – Dünya Sınıfında Üretim) modelini uygulayan firma, gerçekleştirdiği yatırımlarla 2024 yılı itibariyle tüm tesislerini bu modele dahil edecek.

2022 yılı itibariyle WCM vizyonunu başlatan İzocam, ilk olarak 2023 yılının ilk yarısında XPS, EPS ve Sandviç Panel üretimini gerçekleştirdiği Gebkim Tesisinde, Kasım ayı itibariyle ise Camyünü ve Taşyünü Tesisleri’nde yapılan denetimleri başarıyla geçerek üç tesisine de temel seviye rozeti almaya hak kazandı. İzocam, 2024 yılı ilk çeyreğinde ise Eskişehir Tesisi’nde belgelendirme süreçlerini tamamlayarak tüm tesislerini bu modele dahil etmeyi hedefliyor.

İzocam, WCM metodolojisi ile iş ve çevre kazalarını sıfır noktasına getiren şirkette, enerji tüketimi düşürülürken, sürdürülebilirlik projeleri kapsamındaki CO2 salımı, su tüketimi ve atıklar da azaltıldı. Bunlarla birlikte ürün kalitesi ve üretimde verimlilik artırıldı. Ayrıca müşteri memnuniyetini yükselten şirket, çalışan memnuniyetini ise düzenli olarak takip ederek, sürekli iyileşmesini sağladı.

Hibya Haber Ajansı