Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Kariyerimiz” platformu işçi ve işvereni buluşturuyor

İzmir Belediyesi’nin kurduğu “Kariyerimiz” platformu ile gençlere iş kapıları aralanıyor.

İzmir Belediyesi’nin kurduğu “Kariyerimiz”

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hem işsizlik sorunu hem işverenin kalifiye eleman ihtiyacı için 2023 yılının Ekim ayında hayata geçirdiği “Kariyerimiz.com.tr” projesi meyvelerini veriyor.

İş arayanlarla işverenleri buluşturan platforma ilgi her geçen gün artıyor. Platforma kısa sürede 213 işveren tarafından 185 iş ilanı girişi yapıldı. 185 ilana başvuran sayısı 5 bine ulaştı. Platformdan iş arayıp bulanların sayısı ise 20 oldu.

İşsizlik dönemi benim için çok zor geçti

Elektrik Teknisyeni Ali Osman Sayın, “İşsizlik dönemi benim için çok zor geçti, çok zor zamanlardı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu kariyerimiz.com.tr sitesine başvuru yaptım. Orada bir firma gördüm. Elektrik elemanı arıyorlardı. Buraya başvuru yaptım ve kısa sürede geri dönüş oldu. İşim oldu” dedi. 

İzmir için çok büyük avantaj

Diğer sitelerin aksine sadece İzmir’de olan iş ilanlarının bulunmasına değinen Tekstil Mühendisi Tarık Burak Arttırıcı, “Sadece İzmir için böyle bir şey olması inanılmaz bir olay çünkü sadece İzmir’de iş arıyordum. Böyle bir filtre yapmak diğer sitelerde çok daha zor fakat İzmir için çok büyük bir avantaj.  Çok büyük bir kolaylık” diye konuştu.

2 pozisyon için de arkadaşlarımızı bu siteden sağladık

Personel alınacağı zaman ilk baktıkları sitenin kariyerimiz.com.tr olduğunun altını önemle çizen İnsan Kaynakları Müdürü Selim Pilavcı ise, “İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Kariyer Fuarı’nda projenin lansmanı vardı, ona katıldık. Hemen sonrasında 2 tane pozisyona ihtiyacımız oldu. O pozisyonumuz için ilanımızı açtık ve çok sayıda başvuru aldık. Bu da bizi çok mutlu etti. Çok aktif bir kullanıcı olduğunu gördük. 2 pozisyon için de arkadaşlarımızı bu siteden sağladık. Mülakatlarımızı yaptık ve şu anda firmamızda aktif görev yapıyorlar. İzmir için bence çok önemli bir çalışma oldu” şeklinde kaydetti.

Hibya Haber Ajansı