Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kayseri’nin 8’inci Mutlu Evlilik Akademisi’ne yoğun ilgi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi toplumun temel taşı olan aile müessesesine yönelik eğitim faaliyetlerini sürdürüyor. Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. (KAYMEK) tarafından 8’incisi düzenlenen Mutlu Evlilik Akademisi birinci hafta eğitimlerini gerçekleştirdi.

Bu haberin fotoğrafı yok

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın özel önem verdiği aile kurumunun sağlıklı ve sağlam bir şekilde teşkil edilebilmesine ve evliliklerin uzun ömürlü olmasına katkı sunmayı amaçlayan Huzur Çınarı Aile Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi, ‘Mutlu Evlilik Akademisi’ eğitimlerine devam ediyor.

5 konu başlığında ailelere evlilik ile ilgili eğitim

Programın konuğu, Kapadokya Üniversitesi Öğretim Üyesi Zekeriya Temircan’ın sunumuyla gerçekleşen Mutlu Evlilik Akademisi birinci hafta eğitimlerinde, ‘Kendini Tanıma Becerileri, Hayat Arkadaşımı Nasıl Seçebilirim, Aile Akraba Müdahalesi ve Mahremiyet Sınırları, Çatışma ve Problem Çözme ile Evlilik ve Kültür’ gibi birbirinden önemli 5 konu başlığında katılımcılara bilgiler verildi.

Verimli gerçekleşen Mutlu Evlilik Akademisi birinci hafta eğitimlerine vatandaşların ilgisi yoğun oldu.

‘Sağlıklı birey, mutlu aile, güçlü toplum’ sloganı ile düzenlenen eğitimler çerçevesinde, KAYMEK uzmanlarınca sağlıklı evlilik ve aile hayatı hakkında zengin içerikli bilgiler katılımcılara aktarılıyor.

Hibya Haber Ajansı