Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kıymetlilerin tamamı kayıpta

Altın geçtiğimiz hafta yaşadığı kayıp sonrası son 7 ayın en düşük seviyesini kaydettiği bir haftayı geride bıraktı. 1925 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan sarı maden, FED’in şahin politikasını bir süre daha devam ettireceği beklentisiyle birlikte sert satış yaşadı.

Altın geçtiğimiz hafta yaşadığı

Altın geçtiğimiz hafta yaşadığı kayıp sonrası son 7 ayın en düşük seviyesini kaydettiği bir haftayı geride bıraktı. 1925 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan sarı maden, FED'in şahin politikasını bir süre daha devam ettireceği beklentisiyle birlikte sert satış yaşadı. Dolar güçlenme yaşadığı hafta geçtiğimiz hafta dolar endeksi tam bir ralli yaşarken son ayın zirvesini 107 seviyesiyle kaydetmiş oldu. Altın ise bu süreçte satış baskısını haftanın son gününe kadar üzerinde hissederek 1846 dolar/onsla haftanın en düşük seviyesini kaydetti. Haftalık kapanışını 1848 dolar/onstan yapan sarı maden, yüzde 4 kayıp haftayı tamamladı.

 

Gümüş altına kıyasla daha çok kayıp yaşadığı bir haftayı geride bırakırken, son dört ayın en düşük seviyesini kaydettiği bir haftayı yaşadı. 23,55 dolar/ons seviyesinden haftaya başlayan beyaz maden, 22,19 dolar/onstan gün sonu kapanışı yaparak yüzde 5,8 kaybı hanesine yazdı.

 

Platin de diğer kıymetlilerle uyumlu şekilde kayıpla bir haftayı geride bırakarak satıcılı bir seansı yaşadı. 931 dolar/onstan haftaya başlayan platin, 908 dolar/onstan kapanış yaparak yüzde 2,4 kayıpla haftayı tamamladı.

 

Paladyum diğer kıymetlilerle benzer şekilde kayıp yaşamasına rağmen günün en az değer kaybeden kıymetli madeni oldu. 1255 dolar/onstan haftaya başlayan paladyum, 1248 dolar/onstan kapanış yaparak yüzde 0,5 kaybı hanesine yazdı.

Kaynak TROY

Hibya Haber Ajansı