Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na 450 sözleşmeli sanatçı alınacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü, orkestra, koro ve topluluklarda görev yapmak üzere sözleşmeli sanatçı alımı yapacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünce tüm orkestra, koro ve topluluklara 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4'üncü maddesinin B fıkrası uyarınca 6/6/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ın ek 8'inci maddesi kapsamında görev yapmak üzere sözleşmeli sanatçı alınacak.

Sanatçı alımına ilişkin duyuru 30 Eylül 2023 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı.

Kariyer kapısı üzerinden alınacak olan sınav başvuruları 2 Ekim 2023 tarihinde başlayacak olup, 16 Ekim 2023 tarihinde sona erecek.

2007 yılından bu yana ilk defa aynı anda bu denli yüksek sayıda sanatçı alımı yapılacak.

Küçük yaşlardan itibaren sanata emek vermiş genç ve yetenekli sanatçıların Bakanlık bünyesinde istihdam edilmesiyle kendilerini geliştirmelerinin yanı sıra sevdikleri işleri yapmalarına da imkan sağlanacak.

Genç sanatçıların istihdamı batı müziği ve klasik müziğin yanı sıra kadim müzik kültürünün eşsiz değerlerinin geleneksel ve yenilikçi bir şekilde icra edilerek gelecek nesillere aktarılması açısından da önem arz etmekte.

Sözleşmeli sanatçı alım ilanına Bakanlığın https://guzelsanatlar.ktb.gov.tr/TR-350157/4b-sozlesmeli-sanatci-alimi-hakkinda-duyuru.html adresinden ulaşılabilir.

Hibya Haber Ajansı