Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kurumsal yazılım testleri şirketlere en karmaşık durumlarda çözüm sağlıyor

Teknoloji sektörüne inovatif bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen TesterYou Kurucusu Barış Sarıalioğlu, kurumsal yazılım testlerinde dikkat edilmesi gereken noktaları paylaştı.

Teknoloji sektörüne inovatif bir

Kuruluşlar, diğer işletmelerle rekabet halinde kalabilmek ve müşterilerine daha verimli hizmet sunabilmek için yeni teknolojiler çerçevesinde uygulamalarını geliştirmeye devam ediyor. Ancak bu durum, birçok farklı uygulamanın bir arada çalışmasını gerektiren karmaşık bir yapıyı beraberinde getiriyor. Kurumsal yazılım testleri, sistem içerisinde oluşabilecek sorunların tespit edilmesi ve gerekli aksiyonların alınabilmesi için yazılımların verimli bir şekilde test edilmesini sağlıyor. Test sürecini yönetmek için yapılandırılmış bir yaklaşım sağlamak, genel yönü ve yönergeleri tanımlamaya yardımcı olan üst düzey bir strateji oluşturmaya yardımcı oluyor.

Teknoloji sektörüne inovatif bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen TesterYou Kurucusu Barış Sarıalioğlu, ”Şirketlerin pazar paylarını artırabilmesi için ürün kalitesini ve iş değerini artıran kurumsal yazılım testlerini kullanması, son derece rekabetçi olan iş ortamında kuruluşları bir adım öne taşıyor.” açıklamasında bulunarak konunun önemine dikkat çekti.

Kurumsal yazılım testleri genellikle, tüm test yönlerini etkili bir şekilde ele almak için programlama ve komut dosyası yazma dillerinde güçlü bir temele sahip olmayı gerektiriyor. Bu nedenle, görevlendirilen kurumsal yazılım test ekibinin, farklı gereksinimler için kapsamlı test planları ve test senaryoları tasarlama becerisine sahip olması önem taşıyor. Yetkin bir test ekibine sahip olan şirketler, artan proje karmaşıklıkları veya sıkı teslim tarihleriyle karşılaşıldığında dahi iş yükünü etkili bir şekilde yöneterek, test kalitesini koruyabiliyor ve zaman çizelgelerini karşılayabiliyor.

“Farklı yazılımlar, farklı test ortamlarına ihtiyaç duyar”

Kaliteli kurumsal test hedefleri için farklı kurumsal yazılımların, farklı test ortamlarına ihtiyaç duyduğunu ifade eden TesterYou Kurucusu Barış Sarıalioğlu, “Doğru test aracının seçilmesi, özellikle otomasyon testi söz konusu olduğunda, işletmelerin çabalarını optimize etmelerini ve etkili test çıktıları elde etmelerini sağlar. Seçilen test aracı, işletmelerin değişen teknolojilere uyum sağlamasında ölçeklenebilirlik ve esneklik sağlayarak, diğer araç ve sistemlerle kolay entegrasyona olanak tanımalı.” açıklamasında bulundu.

Hibya Haber Ajansı