Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Macaristan ithal ürünlerle ilgili olarak AB gıda güvenliği konusunda endişeli

Budapeşte, 17 Nisan (Hibya) – Avrupa Komisyonu kendi üreticilerinden dünyanın en katı gıda güvenliği standartlarına uymalarını isterken, salmonella bulaşmış Ukrayna tavuk etinin herhangi bir kısıtlama olmaksızın ülkeye girişine izin verdiği belirtildi.

Budapeşte, 17 Nisan (Hibya)

Macaristan Ulusal Tarım Ekonomisi Odası (NAK) Çarşamba günü yaptığı açıklamada, geçtiğimiz günlerde kamuoyuna yansıyan ve bir insanın hayatına mal olan 'bu ciddi vakanın', Avrupa tarım politikasında köklü bir değişikliğe gidilmesi gerektiğine işaret ettiğini belirtti.

Son aylarda Avrupa Birliği pazarına denetimden geçmeden gelen Ukrayna tarım ve gıda ürünlerinin sadece ekonomik açıdan değil, gıda güvenliği açısından da ciddi bir risk oluşturduğuna defalarca dikkat çekildiğini belirten Oda yetkileri AB düzenlemelerinin ithal ürünler için de geçerli olmasını talep etti.

Macaristan Ulusal Tarım Ekonomisi Odası'nın açıklamasında, ''Avrupa Komisyonu tarafından Ukrayna'ya tanınan ticari avantajlar nedeniyle sadece çiftçiler değil, tüketiciler de doğrudan tehlikeye maruz kalıyor'' denildi.

 

 

Hibya Haber Ajansı