Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mahzen-32 operasyonlarında bir suç örgütü çökertildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Bursa merkezli 7 ilde düzenlenen “Mahzen-32” operasyonlarında Elebaşılığını Hakkı Saral’ın yaptığı organize suç örgütü çökertildiğini ve suç örgütü üyesi 24 şüphelinin yakalandığını bildirdi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya,

Bakan Yerlikaya, Bursa merkezli 7 ilde düzenlenen “Mahzen-32” operasyonlarında Elebaşılığını Hakkı Saral’ın (Cezaevinde olan Ümit Saral’ın kardeşi) yaptığı organize suç örgütü çökertildiğini ve operasyonlarda elebaşının da içerisinde bulunduğu organize suç örgütü üyesi 24 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

Yerlikaya, 10 aylık süre içinde; 454 organize suç örgütünün çökertildiğini ve bu suç örgütlerini ise isim isim kamuoyu ile paylaştıklarını vurguladı.

Organize Suç Örgütlerine yönelik toplam bin 201 operasyon düzenlediklerini belirten Bakan Yerlikaya, "8 bin 260 şüpheli yakalandık. Bunlardan; 3 bin 58’i tutuklandı. Bin 740’ı hakkında adli kontrol kararı verildi." dedi.

Bakan Yerlikaya Bursa merkezli İstanbul, Ankara, Trabzon, Sakarya, Yalova ve Diyarbakır’da düzenlenen operasyonlarda organize suç örgütü üyesi şüpheliler  hakkında şu bilgileri verdi:

"Bursa merkez ve İnegöl’de vadeli araç alım satım faaliyetlerinde bulunarak vatandaşlarımızdan silah zoruyla yüksek miktarlarda para tahsilatı yaptıkları, Bursa’ya il dışından getirdikleri tetikçiler vasıtasıyla para vermeyi kabul etmeyen kişilere ve bu kişilerin işyerlerine yönelik silahlı saldırı düzenledikleri, Bursa’ya farklı illerden gelerek vadeli araç alımı yapanların adreslerini tespit ettikleri ve bu kişileri hürriyetlerinden yoksun bırakarak darp ettikleri, araç alım satımı nedeniyle kişiler arasında meydana gelen alacak verecek konularına müdahil oldukları ve sözde mahkemeler kurarak haksız menfaat sağladıkları, silahla ölüm tehdidinde bulundukları kişilerin işyerlerine ve araçlarına zorla el koydukları ve bu malları örgüt üyelerinin üzerine geçirdikleri, silah ve tehdit zoru ile el konulan araçları hediye adı altında örgütün elebaşına verdikleri ve suç faaliyetleri esnasında, güvenlik güçlerine yönelik silahlı saldırıda bulundukları tespit edildi."

Operasyonlar sonucu; 15 adet ruhsatsız tabanca, çok sayıda çek ve senet ile çok miktarda nakit paraya el konulduğunu belirten Yerlikaya, "Operasyonları koordine eden Bursa Cumhuriyet Başsavcılığımızı ve operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum." dedi.

Hibya Haber Ajansı