Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mansur Yavaş, Atatürk’ün Ankara’ya gelişini kutladı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 27 Aralık Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 104. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Bu haberin fotoğrafı yok

Mansur Yavaş yaptığı açıklamada, Ankara’ya gelişiyle Türk milletinin kaderini değiştiren Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı bir sürecin başlangıcını simgeleyen Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve temsil heyetinin Ankara’ya gelişinin 104. yılını coşku ve gurur içinde kutlamanın onurunu yaşadıklarını belirtti.

Yavaş, ''27 Aralık 1919 tarihinde Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişi sadece fiziksel bir varlık değil, aynı zamanda bağımsızlık ve özgürlük idealine olan bağlılığın da somut bir göstergesidir. Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğindeki Türk milleti, o günlerde Ankara'da bir araya gelerek ulusal birliğini güçlendirmiş ve Türkiye Cumhuriyetinin temelini atmıştır. O günden beri bu kent sadece coğrafi bir mekan değil, aynı zamanda bağımsızlık ateşinin de yakıldığı bir kenttir.'' dedi.

Ankara için önemli bir gün olduğunu belirten Yavaş, ''Birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek başkentimizi daha aydınlık yarınlara ortak akılla, şeffaf ve katılımcı belediyecilik anlayışıyla Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ilham veren liderliği altında ileriye taşıyacak, gösterdiğimiz milli mücadele ruhunu daima koruyacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Milli Mücadelemizin Büyük Önderi ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Anadolu’nun kalbi olan Ankara’ya gelişinin 104. yıl dönümünü kutluyor, saygı ve rahmetle anıyorum.'' ifadelerine yer verdi.

Hibya Haber Ajansı