Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mustafakemalpaşa’da altyapı çalışmaları devam ediyor

Mustafakemalpaşa’nın 14 Mahallesi’ni kapsayan tarihinin en büyük yatırımı altyapı çalışmaları hummalı bir şekilde devam ederken Mustafakemalpaşa köklü değişime hazırlanıyor.

Mustafakemalpaşa’nın 14 Mahallesi’ni kapsayan

Mustafakemalpaşa Belediyesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Buski Genel Müdürlüğü eliyle başlatılan altyapı çalışmaları büyük oranda tamamlandı. Şehrin 50 yıllık altyapı sorununu çözüme ulaştıran Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar  "Zahmet olmadan rahmet olmuyor, sabredelim az kaldı." ifadelerini kullandı.

Mustafakemalpaşa’yı dev bir şantiye alanına çeviren projede içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon altyapısı aynı anda ilçeye kazandırılıyor. 50 yıllık altyapı sorununa neşter vuran projeleri hayata geçiren Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, "Mustafakemalpaşa'nın geleceğini şekillendirmek için önemli adımlar atıyoruz. Altyapı çalışmalarımız hızla devam ediyor ve altyapısı tamamlanan mahallelerimizde üstyapı çalışmalarımızı ivedilikle sürüyoruz. İlçemizi daha yaşanabilir ve sürdürülebilir bir yer haline getirme hedefimizin bir parçası" dedi

Mustafakemalpaşa’da 243 bin 900 m sathi kaplama, 6 bin 425m sıcak asfalt, içme suyu altyapısında yüzde 70’lik kısım tamamlanırken, 345 bin 656 metrekare parke yol yapımı, 7 bin 93 metrekare kaldırım ve tretuvar, 12 bin 606 m bordur, 3 bin 875 m oluk, 80 bin 607 metrekare parke yol tamiri,  15 bin 505 metrekare kaldırım ve tretuvar tamiri, 7 bin 659 metre bordur tamiri, 2 bin 490 metre oluk tamiri tamamlandı. 47 km betonarme boru ile kanalizasyon ve yağmur suyu imalatı yapılıp, kanalizasyon yağmur suyu hattının yüzde 70’i, içme suyu altyapısının  yüzde 68’i tamamlanarak, 109,60 km boru kullanılmış olup, şehir tertemiz içme suyu altyapısına kavuşturuldu.

Altyapı süreci hakkında Başkan Kanar şunları kaydetti:

"50 yıllık altyapı sorununa neşter vurarak bu sorunu en az 50 yıl daha ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Süreç uzun, ama sonucu güzel. Üç altyapı aynı anda yapılıyor ve sürecin tamamlanmasına az kaldı. İlçe halkımdan biraz daha sabır istiyorum. Mustafakemalpaşa’da ki gençlerimizin geleceği için çalışmaya devam edeceğiz."

Hibya Haber Ajansı