Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Nilüfer’de 23 Nisan coşkusu yaşandı

Nilüfer Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, gurur ve coşku dolu anlara sahne oldu.

Nilüfer Belediyesi’nin 23 Nisan

Nilüfer Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinliklere katılan çocuklar bayram neşesini doyasıya yaşadı. Yüce Meclis’in kuruluşunun 104. yılını kutlamanın gururunu yaşadıklarını belirten Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, “Atamızın bugünü armağan ettiği çocuklarımıza bırakacağımız en değerli miras, özgür ve adil bir Türkiye olacaktır” dedi.

Nilüfer’deki kutlamalar Halk Evi önündeki Nilüfer Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşti. Kutlamalar kapsamında ilk olarak Atatürk Anıtı önünde çelenk töreni düzenlendi. Çelenk törenine Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir ve eşi Nuray Özdemir,  CHP Bursa eski Milletvekili Ceyhun İrgil, CHP Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin, Nilüfer Belediye Meclisi Üyeleri, Nilüfer Belediyesi geçmiş dönem Başkanı Turgay Erdem, muhtarlar, çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün bugünü, geleceğimiz çocuklara armağan ettiğini söyleyen Başkan Şadi Özdemir, “Atamazın bu anlamlı günü çocuklara armağan etmesi, onlara duyduğu güvenin en anlamlı göstergesi. Biz de bu ülkede yaşayan bütün çocuklarımızın, her türlü haklarının korunması, bu topraklardaki her bir çocuğumuzun aynı imkanlara sahip olması için mücadele edeceğiz” diye konuştu.
Başkan Şadi Özdemir konuşmasını “Cumhuriyetimize sahip çıkacağız, her zamankinden daha da sıkı sarılacağız” sözlerine yer verdi.

Çelenk töreninin ardından meydandaki renkli kutlamalara geçildi. Konuşmaların ardından alanda Nilüfer Çocuk Korosu sahne aldı. Koronun hareketli parçaları ile bayramı kutlayan çocuklar; bubble show, zumba ve sihirbaz gösterileri ile eğlendi. Başkan Şadi Özdemir de, etkinliklere katılarak çocukların neşesine ortak oldu.
 

Hibya Haber Ajansı