Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Piyasadan haberler

MACKO… Şirket ve % 100 bağlı ortaklığı Activaweb SAS ile Stats Perform arasındaki Futbol, Basketbol, Voleybol, Tenis ve F1 branşlarına dair istatistiklerin tedarik edilmesine yönelik mevcut sözleşme, 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek şekilde 7 (yedi) yıl süreyle uzatılmıştır.

MACKO... Şirket ve %

ATSYH… Bağlı ortaklığı Balkaney Gıda Turizm Tekstil Ticaret A.Ş. tarafından yapılan açıklama:

Denizli ili Pamukkale ilçesi KURTLUCA-GÜZELPINAR- GÖZLER bölgesi için kuracağımız kekik sıkım tesisine ek olarak ,bölgenin atıklarından yine bölgede kullanılmak üzere organomineral gübre üretimi için çalışmalara başlamış olup mevcut hammadde envanteri Ektedir. Mevcut envantere göre yıllık 4.500 ton kekik sapı ve yıllık 9.500 ton hayvansal atık olup günlük ortalama 35 ton gübre hammaddesi bulunmaktadır. Kekik sapının gübre yapımında kullanılması ile ilgili laboratuvar çalışmalarına başlamıştır.

BRKSN… Bağlı Ortaklığı Berkosan Balkans Doo şirketimizin pay satışı işleminin Sırbistan Resmi Kurumlarınca onaylandığını, ilgili pay satışından elde edilen gelir ile Yeni makine (Extrüder Hattı) siparişimizin verildiğini ve yeni hattımızın Eylül /2023 itibariyle, kurulumlarının tamamlanarak, devreye girmesinin planladığını 17.07.2023 Tarihli "Finansal Duran Varlık Satışı" başlığıyla bilgilendirilmişti. Yeni makine (Extrüder Hattı) hattı kurulumları tamamlanmış olup 30.09.2023 itibariyle devreye alınmıştır.

HDFGS… Başta Türkiye olmak üzere Doğu Avrupa, Orta Asya ve Körfez bölgesinde yer alan Mobil, PC ve Konsol oyun stüdyolarına yatırımlar yapan Hollanda merkezli WePlay B.V.'ye (WePlay Ventures) girişim yatırımı dışında diğer yatırım olarak 500.000,00 EUR yatırım yapılmasına oybirliği ile karar verilmiş olup, yatırım tutarı 29.09.2023 tarihinde ödenmiştir.

GSDHO… Bağlı ortaklığı GSD Shipping B.V.'nin %100 pay sahibi olduğu Malta'da yerleşik Guzide Maritime Limited ile, Japonya'da yerleşik Sumitomo Corporation şirketinin garantör olduğu Sumisho Marine Co. Ltd. arasında, 2026 yılında teslim edilmek üzere Japon Oshima tersanesinde inşa edilecek 42.350 DWT taşıma kapasitesine sahip bir adet kuru yük gemisi yapımı konusunda 29 Eylül 2023 tarihinde sözleşme imzalanmıştır.

MAKIM… Şirketin halka arz izahnamesi ve faaliyet raporlarında yer alan Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi 64768 ada 3 parsel üzerine yapılmakta olan yeni fabrika yatırımı için 29.09.2023 tarihinde Yapı Kullanma İzin Belgesine başvuru yapılmıştır.

MACKO… Şirket ve % 100 bağlı ortaklığı Activaweb SAS ile Stats Perform arasındaki Futbol, Basketbol, Voleybol, Tenis ve F1 branşlarına dair istatistiklerin tedarik edilmesine yönelik mevcut sözleşme, 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek şekilde 7 (yedi) yıl süreyle uzatılmıştır.

MPARK… Yabancı sağlık turizmi hasılatını artırma stratejimiz doğrultusunda MLP Sağlık Hizmetleri A.Ş. ("MLP Care") ile Macaristan'da kurulu Duna Medical Center Kft. ("Hastane") arasında yapılan görüşmeler neticesinde yönetim hizmeti sözleşmesi imzalanmıştır.
MLP Care'in yurt dışında açtığı ikinci, Liv Hospital markasının ise sekizinci hastanesi olan Liv Duna Hospital, 22.000 m2'ye yakın kapalı alanı, 154 yatak kapasitesi ile Liv Hospital'ın güçlü markasının ve kaliteli sağlık hizmetinin yurt dışında tanıtılmasında büyük rol oynayacaktır.

KOZAL… 12.04.2023 tarihli Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) açıklamasında, Şirket Ağrı Mollakara Altın ve Gümüş Madeni Projesi için, Haziran 2022 döneminde güncel veriler ile revize edilerek yeniden başlatılan ÇED sürecinde, ilgili çalışmalar yapılarak tamamlanan ÇED Raporu'nun Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na sunulmuş olduğu, inceleme ve değerlendirme sürecinin başladığı ve sürecin devamında Bakanlık ve ilgili kurumların görüş, değerlendirme ve uygunluklarına göre raporun nihai edilmesi ile onay sürecine geçileceği bildirilmişti.

Mer'i mevzuata göre yürütülen Ağrı Mollakara Altın Madeni projesi, ÇED sürecinde nihai edilen ÇED raporuna; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından "ÇED Olumlu" kararı verilmiş olup, 08.08.2023 tarihinde imzalandığı KAP'da yayınlanan, Ağrı Mollakara Altın ve Gümüş Madeni Projesi tesis kurulum ve yapım sözleşmesi kapsamında, yatırım faaliyetlerine başlanılacaktır.

HEKTS… Şirketin Bursa ili Orhangazi ilçesinde 607.331,16 m2 alanda yapımı tamamlanan tarımsal inovasyon, deneyim ve eğitim merkezi F.A.R.M. tesisinde; tarımsal açık alan üretimine ek olarak, idari ofisler, serada üretim, teknoloji merkezi, kongre merkezi, dikey tarım ve diğer modern altyapı imkanlarının varolması sebebiyle Şirket'imizin bitki koruma üretim faaliyetleri ve idari merkezinin de aynı alana taşınmasıyla önemli sinerjiler yakalanacağının değerlendirilmesine istinaden;

Aden Gayrimenkul Değerleme veDanışmanlık A.Ş.'ye yaptırılan değerleme sonucunda 1.230.000.000 TL olarak değer tespiti yapılan Hektaş Ticaret T.A.Ş. mülkiyetindeki Kocaeli İli, Gebze İlçesi, Balçık mahallesi/köyünde kain ve tapuda 4 ada, 11 parsel numarasında kayıtlı Kargir Fabrika Binası, 3 katlı İdari Bina, 2 katlı Mühendishane ve Müştemilatı niteliğindeki taşınmazın 1.250.000.000 TL bedel ile Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK)'a devredilmesi hususunda sözleşme imzalanmasına,

Ayrıca, Hektaş Orhangazi F.A.R.M tesislerinde bitki koruma üretim faaliyetlerini sürdürebileceği tesis taşınma işlemi tamamlana kadar geçecek olan sürede, OYAK'a devredilecek olan taşınmazlar için kira sözleşmesi yapılmasına ve kurulum süresi boyunca üretim faaliyetlerine mevcut tesislerde devam edilmesine karar verilmiştir.

Yönetim Kurulu tarafından yapılan değerlendirmede, söz konusu işlemin II-23.3 no'lu Önemli Nitelikteki İşlemler ve Ayrılma Hakkı Tebliği'nde belirtilen önemlilik kriterlerinisağlamadığına (mal varlığının kayıtlı değeri/aktif toplamı=0,62; işlem tutarı/ortaklık değeri=%1,75; mal varlığından elde edilen gelir/hasılat=%44,60), dolayısıyla işlemin önemli nitelikteki işlem olarak değerlendirilemeyeceğine hükmedilmiştir."

ULUUN… 07.08.2023 tarihli Kap duyurusunda, Şirket ortaklarından Nevin ULUSOY ve Onur Erhan ULUSOY tarafından şirkete gönderilen yazıya göre; Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) kaydında olan ancak borsada işlem görmeyen statüdeki pay senetlerinden Nevin ULUSOY'a ait 4.500.000 adet C Grubu, Onur Erhan ULUSOY'a ait 4.500.000 adet C Grubu payın borsada işlem gören niteliğe dönüştürülebilmesi amacıyla VII-128.1 sayılı SPK Pay Tebliği'nin 27. Maddesi gereğince 07.08.2023 tarihinde SPK'ya başvuruda bulunulduğu bildirilmişti.

29.09.2023 tarihinde Şirket ortaklarından Nevin ULUSOY ve Onur Erhan ULUSOY tarafından şirkete gönderilen yazıya göre; 07.08.2023 tarihli başvurunun Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylandığı bildirilmiştir.

PSGYO… İstanbul İli Beşiktaş İlçesi Ortaköy Mahallesi 1799 Ada 1 parselde, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile "Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı" yöntemi kapsamında geliştirilen Next Level İstanbul Projemizden 137 adet bağımsız bölüm, Şirketimiz Pasifik Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından 6.666.825.291,67 TL (7.565.626.070,83 KDV DAHİL) bedelle satın alınmıştır.

Kaynak A1 Capital

Hibya Haber Ajansı