Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Piyasalara bakış

BIST 30 Endeksi son işlem gününde %0.53 düşüş ile 11,024 seviyesinden günü tamamladı.

Bu haberin fotoğrafı yok

Endeks nasıl performans gösterdi?

BIST 30 Endeksi son işlem gününde %0.53 düşüş ile 11,024 seviyesinden günü tamamladı. Gün içi en düşük 10,987 seviyesini gören BIST 30 Endeksi, en yüksek 11,128 seviyesini gördü.

Hisseler endeksi nasıl etkiledi?

Son işlem gününde endeks genelinde azalışların çoğunlukta olduğunu izledik. BIMAS (27.61 puan) ve ISCTR (10.01 puan) endekse en çok pozitif katkı sağlayan şirketler konumunda bulunurken, KCHOL (-18.79 puan) ve THYAO (-18.4 puan) endekse negatif katkı sağlayan şirketler oldu.

Yabancı aktivitesi nasıl?

BIST 30 hisselerinde yabancı payı artışlarının çoğunlukta olduğunu görüyoruz. Toplam 30 hissenin 30 tanesinde yabancı payı artışı görüldü. Yabancı payı günlük bazda en fazla artan hisseler %67.42 ile TCELL ve %63.73 ile KCHOL olurken, yabancı payı azalan hisse bulunmamaktadır.

Hacim ne yönde ilerliyor?

BIST 30 Endeksi'nde işlem hacminin son bir aylık ortalamasının altında olduğunu görüyoruz. BIST 30 Endeksi'nde 9 hissenin işlem hacmi son 1 aylık ortalamasının üzerine yükselirken, geriye kalan 21 hissenin işlem hacmi son 1 aylık ortalamasına kıyasla ortalama %32 azaldı. Diğer yandan hacmi artış gösteren hisselerin son işlem günündeki ortalama performansı %0.04 seviyesindeyken, hacmi azalış gösteren hisselerin son işlem günündeki ortalama performansı %-0.79 seviyesinde gerçekleşti.

Hisselerin momentum trendi nasıl?

RSI göstergesini incelediğimizde BIST 30 Endeksi hisselerinin 11 tanesinin yukarı yönlü trend bölgesi olan 50 ile 70 seviyesi aralığında yer aldığını görüyoruz. Hisseler özelinde ise BIMAS ve SAHOL hisselerinin RSI göstergesinin aşırı alım bölgesi olan 70 seviyesinin üzerinde olduğunu görüyoruz.

Dünden bugüne öne çıkanlar

Akıllı grafikleri incelediğimizde pozitif tarafta BIMAS, ISCTR ve OYAKC dikkat çekiyor. Negatif tarafta ise ASTOR, EKGYO ve SISE ön plana çıkıyor.

Kaynak: Halk Yatırım

Hibya Haber Ajansı