Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfa’da vatandaşlar dolandırıcılara karşı uyarıldı

ŞANLIURFA – 05.01.2024 – HİBYA – Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, iletişim yoluyla dolandırıcılık ve hırsızlık konularında vatandaşları uyardı.

Bu haberin fotoğrafı yok

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü, vatandaşları dolandırıcılık konusunda bilgilendirmek amacıyla Toplum Destekli Polislik Şubesi tarafından bir çalışma gerçekleştirildi. Cuma namazı çıkışında yapılan bilgilendirme çalışmasıyla, vatandaşlar dolandırıcılara karşı uyarıldı.

Dolandırıcılık konusunda en sık kullanılan yöntemlerin anlatıldığı bu bilgilendirme çalışmasında, vatandaşlara telefon dolandırıcılığı, internet dolandırıcılığı, sahte kimlik dolandırıcılığı gibi konular detaylı bir şekilde aktarıldı. Ayrıca, dolandırıcıların kullandığı yeni yöntemler ve taktikler hakkında da bilgi verildi.

Toplum Destekli Polislik Şubesi ekipleri, vatandaşları dolandırıcılık vakalarına karşı nasıl korunabilecekleri konusunda da bilgilendirdi. Özellikle, kimlik bilgilerinin ve banka bilgilerinin korunması, şüpheli telefon ve internet sitelerinden uzak durulması gibi önlemler hakkında detaylı bilgi verildi.

Hibya Haber Ajansı