Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şirket haberleri

USAK – Artan faizler ve finansman maliyetleri nedeniyle kısa vadeli acil yatırımlar hariç tüm orta ve uzun vadeli yatırım planlarının durdurulmasına karar verildiği açıklandı.

USAK – Artan faizler

ASTOR – Şirketin Fortis Enerji ile toplamda 5,5 milyon dolarlık Dağıtım Transformatörü, Güç Transformatörü ve Anahtarlama Ürünleri alımı konusunda sözleşme imzaladığı açıklandı.

AVGYO – Şirket genel müdürlük görevine Çiğdem Öztürk Pulatoğlu'nun atandığı açıklandı.

BARMA – Şirketin devam eden Konya Ereğli Kağıt Fabrikası yatırımı finansmanında kullanılmak üzere Merkez Bankası kaynaklı,5 milyar TL tutarında Yatırım Taahhütlü Avans Kredisi kapsamında alınan kredinin 293 milyon TL olan üçüncü diliminin kullanıldığı açıklandı.

BAYRK – Şirketin kiraladığı Sinop OSB'deki tesise OSB müdürlüğü tarafından faaliyet izni verildiği açıklandı.

BIGCH – Eylül ayında 2 adet mağaza açıldığı belirtildi.

BRSAN – 365 gün vadeli 500 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

CEMTS – Kars'ta 32 MWe kapasitede olacak GES yatırımı kapsamında CWENE ile 30,9 milyon dolarlık anlaşma imzalandığı açıklandı.

CEOEM – Şirketin %19 pay sahibi olduğu Core Medya'daki paylarının tamamının 13,3 milyon TL'ye satılmasına karar verildiği, satış sonucunda 4,9 milyon TL kar elde edileceği açıklandı.

DAGI – İzmir Kıbrıs Şehitler Caddesi mağazasının kapatıldığı açıklandı.

EBEBK – 26 Ağustos – 30 Eylül arasında 4 mağaza açıldığı belirtildi.

ENJSA – 737 gün vadeli 2,6 milyar TL tutarında tahvil ihraç edildi.

EUPWR – Şirketin Ekonomi ve İş Dünyası Portalı Turkishtime tarafından hazırlanan, Türkiye'nin en çok Ar – Ge harcaması yapan şirketleri listesinde 2022 yılında 58. olduğu açıklandı.

ELITE – Rüya Organik Gıda ve Enerji'nin paylarının devralma sürecinin tamamlandığı açıklandı.

GESAN – Şirketin Diana Travel ile Konya'da Anahtar Teslim Öztüketim Arazi Güneş Enerjisi Santrali yapılması kapsamında 20 milyon dolarlık anlaşmaya varıldığı açıklandı.

INFO – SNT Yazılım'a gerçekleştirilen yatırım sürecinin tamamlanarak tescil edildiği açıklandı.

ISCTR – 88 gün vadeli 650 milyon TL tutarında bono ihracı kapsamında SPK'ya başvuru yapıldığı açıklandı.

IHYAY & ISYAT & KRSTL – VBTS kapsamında şirket paylarına 2 Kasım'a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

ISSEN – GES'in anahtar teslim kurulumu ve TEDAŞ kabulünün yapılması amacı ile 3,0 milyon dolar bedelle EPC sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

IZINV – Yamy Studio Yazılım'a 8 milyon dolar değerleme üzerinden gerçekleştirilecek 400.000 dolarlık yatırım turunda 20.000 dolar yatırım yapılmasına karar verildiği açıklandı.

KARTN – Şirketin 1 no'lu karton üretim Hattında 4 Ekim'de bitmesi planlanan üretim duruşunun 31 Ekim'e uzatıldığı açıklandı.

KCAER – Şirketin 18,7 milyon dolarlık profil siparişi aldığı açıklandı.

MEKAG.HE – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler Borsa'da Satış yöntemi ile 5 – 6 Ekim'de toplanacak.

MPARK – 365 gün vadeli 1,0 milyar TL tutarında tahvil ihraç edildi.

OFSYM – Ankara'daki GES yatırımı kapsamında Yatırım Teşvik Belgesi alındığı, Yatırım Teşvik Belgesi tutarının 163,6 milyon TL olduğu açıklandı.

PETKM – Şirketin SOCAR Türkiye'den Rafineri Holding'in %20'sini 480 milyon dolara satın aldığı, devir işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.

SILVR – Silverline ve Esty markalarının kullandırılması sonucu grup şirketi Silverline Ev Gereçleri'nden Temmuz – Eylül dönemi için 0,19 milyon TL tahsil edileceği açıklandı.

SEYKM – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 100 milyon TL'den 500 milyon TL'ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvurunun Bakanlık tarafından da onaylandığı açıklandı.

SNPAM – VBTS kapsamında şirket paylarına 2 Kasım'a kadar internet emir yasağı getirildi.

TMPOL – VBTS kapsamında şirket paylarına 2 Kasım'a kadar emir paketi tedbiri getirildi.

USAK – Artan faizler ve finansman maliyetleri nedeniyle kısa vadeli acil yatırımlar hariç tüm orta ve uzun vadeli yatırım planlarının durdurulmasına karar verildiği açıklandı.

ULUUN – Nevin Ulusoy tarafından 4.500.000 adet payın Borsa'da işlem görebilmesi için MKK'ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

ULUUN – Onur Erhan Ulusoy tarafından 4.500.000 adet payın Borsa'da işlem görebilmesi için MKK'ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

YEOTK – Şirketin %51 ortağı olduğu Defic Globe Enerji'nin %100 bağlı ortaklığı olan Future PV'ye ait Romanya Caracal'da bulunan 18,57 MW kapasiteli GES yatırımının tamamlandığı açıklandı.

Hibya Haber Ajansı