Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şirket haberleri

LMKDC – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler 14 – 15 – 16 Şubat’ta toplanacak.

LMKDC – Şirket paylarının

LMKDC – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler 14 – 15 – 16 Şubat’ta toplanacak.
ADEL – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 35 milyon TL’den 1,5 milyar TL’ye yükseltilmesine karar verildiği açıklandı.
ADEL – 25 milyon dolar limitli Yönetici Sorumluluk Sigortası’nın yenilendiği açıklandı.
AGHOL – 25 milyon dolar limitli Yönetici Sorumluluk Sigortası’nın yenilendiği açıklandı.
ASUZU – 25 milyon dolar limitli Yönetici Sorumluluk Sigortası’nın yenilendiği açıklandı.
ATATP – Şirket bağlı ortaklığı ATP GSYO’nun sermayesinin 25 milyon TL’den 60 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.
AKFYE – Şirketin %100 bağlı ortaklığı İmbat Enerji ile Elin Yenilenebilir Enerji arasında 26 MW kurulu güce sahip hibrit GES yatırımına ilişkin Anahtar Teslim Mühendislik, Tedarik ve İnşaat işleri Sözleşmesi imzalandığı açıklandı.
ASGYO – Şirketin Gaziantep’teki 41.078 m2 arsasına yapılacak proje kapsamında  Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmesi imzalandığı açıklandı.
BIMAS – Şirketin Viranşehir'de yapmayı planladığı GES projesi ile ilgili ÇED Olumlu kararı verildiği medyada yer aldı.
BINHO – Algoritma Donanım sermayesinin 200.000 TL’den 5 milyon TL’ye, Altay Yenilenebilir Enerji’nin sermayesinin 7 milyon TL’den 30 milyon TL’ye yükseltildiği açıklandı.
BIGCH – Şirketin Streetfood by Numnum adıyla bir alt konsept oluşturduğu açıklandı.
BERA – Şirket bağlı ortaklığı Adaçal Endüstriyel Mineraller ile Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü arasında sönmemiş toz kireç satımına 29,4 milyon TL’lik sözleşme imzaladığı açıklandı.
BMSTL – Şirket tarafından kapasite artırımı kararı kapsamında Nuh Tel Sanayi’nin Yalova’daki çelik tel üretim tesisinin kiralanması ve tesis içerisinde bulunan 5 ton/saat, yıllık 36.000 ton kapasiteli mevcut galvanizli çelik tel üretim hattının makine ve teçhizatlarının satın alınmasına ilişkin ön protokol imzalandığı açıklandı.
BORSK – Şirket payları 15 Şubat’ta Borsa’da işlem görmeye başlayacak.
CEMAS – Tuana Hayfavi tarafından 1.700.000 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldı.
CWENE – Şirket ile yurt içerisinde yerleşik bir müşterisi arasında, çatı tipi GES 3,3 milyon dolar tutarında sözleşme imzalandığı açıklandı.
CONSE – Bahamalar Topluluğu Hükümeti Enerji ve Ulaştırma Bakanlığı ile Bahamas Power and Light Company tarafından ilan edilen temiz ve yenilenebilir kaynaklarla ve mikro – şebeke yapısı çerçevesinde karşılanması amacıyla açılan santral kurulumu ve enerji üretimi işi ihalesine teklif verildiği açıklandı.
DERHL – Tuana Hayfavi tarafından 500.000 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldı.
FORMT – Tuana Hayfavi tarafından 2.250.000 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldı.
GARFA – 112 gün vadeli 200 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
GSDHO – GSD Faktoring’in %3,2’sinin 26,0 milyon TL’ye alındığı açıklandı.
HKTM – Horızon-Wıdera-2023-Access-02-01 çağrısına yönelik proje ortağı olarak proje başvurusunda bulunan şirketin Twinning Iztech’in Robotics Manufacturing Systems, Twın-It-Romans akronimli projesinin Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmeye hak kazandığı, almaya hak kazandığı bütçe toplamının 125.000 euro olduğu açıklandı.
ISCTR – Yurt dışında 367 gün vadeli 50 milyon dolar tutarında borçlanma aracı ihraç edildi.
KAYSE – Şeker üretiminde hammadde olarak kullanılan pancarın, üretimini gerçekleştiren çiftçilere ürettiği pancar bedelinin toplam 7,6 milyar TL olduğu, 3,2 milyar TL2lik ödemenin yapıldığı kalan ödemenin 13 – 16 Şubat arasında yapılacağı açıklandı.
KAREL – Yangın sonrasında hasar restorasyonu ile ilgili çalışmaların tamamlandığı, elektronik kart üretim iş kolunun kalan bölümlerinin de üretime kademeli olarak başladığı açıklandı.
KNFRT – Duran varlık satışı sonrasında oluşan ayrılma hakkı kullanım fiyatının 10,1651 TL olduğu, önemli nitelikte işlemin gündemde yer aldığı genel kurul tarihinin 12 Mart olduğu açıklandı.
MARBL – Şirketin Amerika'daki bağlı ortaklığı Marble Systems Inc. Rosslyn Virginia’nın bir otel ile 277.296 dolarlık mermer tedarik anlaşması yaptığı açıklandı.
OSTIM – Tuana Hayfavi tarafından 400.000 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldı.
PATEK – Şirket payları 13 Şubat'ta Borsa'da işlem göremeye başlayacak.
SMRTG – Şirket iştiraki Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama ile yurt içinde bir müşteri arasında 10,0 milyon dolar tutarında Güneş Paneli Satış Sözleşmesi imzalandığı açıklandı.
SDTTR – HAB Tesisi yatırımları kapsamında alınan yatırım teşvik tutarının 32,6 milyon TL’den 96,5 milyon TL’ye yükseltildiği açıklandı.
TRILC – Şirket ile Kırgız Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Ulusal Yatırım Ajansı arasında serum üretimi konusunda İşbirliği Anlaşması imzalandığı açıklandı.
TRILC – Haziran 2023 yılında duyurulan tahvil ihraç başvurusunun geri çekildiği açıklandı.
TSKB – Yurt dışında 500 milyon dolara kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.
TKNSA – 2 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

Kaynak İnfo Yatırım

Hibya Haber Ajansı