Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Siyasilerden yarıyıl tatili mesajı

Siyasiler, 2023- 2024 eğitim öğretim yılının ara tatili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Bu haberin fotoğrafı yok

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yayımladığı mesajda “2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın ilk yarısını bugün itibarıyla tamamlamış bulunuyoruz. Sevgili yavrularımız dönem boyunca çalıştılar ve bugün karnelerini alarak aileleriyle sevinçlerini paylaştılar. Şimdi hem sevgili öğrencilerimiz hem de öğretmenlerimiz için kısa bir tatil zamanı.

Türkiye Yüzyılı hedeflerimizin teminatı ülkemizin ve milletimizin geleceğinin güvencesi olan sevgili öğrencilerimizin ve ailelerinin karne heyecanını yürekten paylaşıyor, tüm evlatlarımızı ve kıymetli öğretmenlerimizi kutluyorum. Çalıştınız, emek verdiniz ve hak ettiniz; iyi tatiller sevgili çocuklar.” ifadelerini kullandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın yayımladığı mesaj şöyle:

“Bir eğitim-öğretim yarıyılını daha gayret göstererek tamamlayan kıymetli öğrencilerimizin gözlerinden öpüyor, verimli ve mutlu tatiller diliyorum. Üstün fedakarlıkla görevlerini sürdüren saygıdeğer öğretmenlerimize ve öğrencilerimizin karne heyecanını paylaşan velilerimize emekleri için teşekkür ediyorum.”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, mesajında “Bugün geride bıraktığımız eğitim öğretim dönemi için karne günü. Yavrularımızın bizim gözümüzdeki kıymetine değer biçecek bir not ise bulunamaz. Göz bebeğimiz olan evlatlarımıza ve onları geleceğe hazırlayan değerli öğretmenlerimize iyi tatiller diliyor, sarsılmaz desteklerinden ötürü kıymetli ebeveynlerine en kalbî muhabbetlerimi iletiyorum.” ifadelerine yer verdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş’un mesajı şu şekilde:

“Çok çalışan, birazcık da yorulan öğrencilerimiz için kısa bir mola zamanı. 2023-2024 eğitim-öğretim yılının ilk dönemini başarıyla tamamlayarak karne sevinicini yaşayan tüm evlatlarımızı, kıymetli ailelerini ve saygıdeğer öğretmenlerimizi gönülden tebrik ediyor; her birine sağlıklı ve huzurlu bir ara tatil diliyorum.”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Sevgili yavrularımızın bugün karne günü. Bir dönem boyunca bin bir emek verip özveriyle çalışan, bugünü heyecanla bekleyen kıymetli evlatlarımızı tebrik ediyor;  tüm öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin sağlıklı, neşeli, verimli bir yarıyıl tatili geçirmelerini temenni ediyorum.”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, mesajında “Arkadaşlardan ayrılmak zor, dinlenmek güzel… Yarıyıl tatiline giren çocuklarımıza, gençlerimize tadı doyasıya çıkarılacak iki hafta diliyorum.” ifadesine yer verdi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, mesajında şunları kaydetti:

“Öğrencilerimiz için yarı yıl tatili başladı. Bugün karne günü. Aylarca süren emek sonrası yarı yıl tatiline ulaşan tüm öğrenci ve velilerini; ayrıca evlatlarımızı geleceğe hazırlayan tüm öğretmenlerimizi can-ı gönülden tebrik eder, hayırlı, mutlu bir tatil dönemi dilerim.”

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin mesajı şöyle:

“Bugün karnelerinizi de aldınız ve yarıyıl tatilini hak ettiniz. İyi tatiller evlatlarım.”

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, mesajında “Bir karne günü daha İki haftalık tatil başlıyor. Kıymetli öğretmenlerimize ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyoruz. İmkansızlıklar içinde okuyan ve hatta okula aç giden çocuklarımız var bu ülkede. En büyük çabamız ve arzumuz, eğitimde kalitenin ve fırsat eşitliğinin her anlamda sağlanabilmesidir.” ifadelerini kullandı.

Hibya Haber Ajansı