Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tambova: “Eğitim ve müfredat, bir beka sorununa dönüşecek vaziyete gelmektedir”

Siyaset bilimci ve politikacı Dilara Tambova, eğitim ve müfredatın bir beka sorununa dönüşecek vaziyete geldiğini ifade etti.

Bu haberin fotoğrafı yok

Tambova, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yaptığı açıklamalara ilişkin “Tarikat ve cemaatlerle sayısız protokoller imzaladıklarını ve bunların devamının da geleceğini söylemesi, alenen anayasaya aykırılık teşkil etmektedir.  Bilinçaltının bir tezahürü olarak ortay çıkan ifadelerinde, laiklik ilkesinin kasti olarak ihlal edildiği ve yok sayıldığı açıkça görülmektedir.” ifadelerini kullandı.

İlim ve bilimin ışığında modern eğitim sistemiyle yetiştirilecek çocuklar ve gençlerin, Cumhuriyet’in geleceği için yaşamsal öneme haiz olduğunu belirten Tambova, “Bu zarureti çok iyi bilen Atatürk milli eğitimi, adeta bir var oluş mücadelesi olarak görmüş ve ülkenin öncelikli meselelerinden biri kabul etmiştir. Zira bugün de artık! Eğitim ve müfredat, bir, beka sorununa dönüşecek vaziyete gelmektedir.” dedi.

Tambova, Bakan Tekin’in Meclis’te yaptığı açıklamaların adeta laik Cumhuriyet’e karşı bir meydan okuma olduğunu ileri sürerek, şunları kaydetti:

“Anayasamıza ve kuruluş değerlerimize karşı yapılan bu karalamalar asla kabul edilemez. Burada, muhalefete düşen en önemli vazife ise cumhuriyet değerlerinin, ciddi bir tehdit altında olduğunun bilinciyle hareket etmektir. Bu bilinç ve kararlılıkla, önce yerel seçimler ve daha sonrasında da meclis çoğunluğunu sağlayacak ölçüde, güçlü bir iradeyle ülkemizi, gerçek temellerine ve kuruluş ilkelerine geri döndürmek, en büyük sorumluluğumuzdur.”

Hibya Haber Ajansı