Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tarsus Belediyesi’nden işçilerin maaşına yüzde 75 zam

MERSİN-01.02.2024-HİBYA- Tarsus Belediyesi’nde toplu iş sözleşme süreci tamamlandı. İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile Tarsus Belediyesi’nde 696 kanun hükmünde kararname (KHK) kapsamında ve İmar Limited Şirketi’nde çalışan personellerin maaşlarında yüzde 75 oranında zam yapıldı.

MERSİN-01.02.2024-HİBYA- Tarsus Belediyesi’nde toplu

Tarsus Belediyesi’nde çalışan personelleri ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan ile Sendika yetkilileri arasında anlaşma sağlandı. Tarsus Belediyesi’nde DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası ile imzalanan toplu iş sözleşmesi ile Tarsus Belediyesi ve İmar Limited Şirketi bünyesinde çalışan personellerin maaşlarında yüzde 75 oranında zam yapıldı.

Asgari ücretin 17 bin 2 lira olarak belirlenmesi üzerine personellerin maaşlarına zam yapmak üzere harekete geçen Başkan Bozdoğan, DİSK'e bağlı Genel İş Sendikası ile imzalanan toplu sözleşme ile Tarsus Belediyesi’nde çalışan personellerin en düşük maaşının 26 bin 300 TL olduğunu belirtti.

“Emekçilerimizin her daim yanındayız”

Müjdeyi sosyal medya hesaplarından açıklayan Başkan Bozdoğan, “Tarsus Belediyesi olarak, DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası ile imzaladığımız toplu iş sözleşmesi ile çalışanlarımızın haklarını daha da güçlendirdik. 696 sayılı KHK kapsamında çalışan ve İMAR Limited Şirketi’nde çalışan mesai arkadaşlarımızın maaşlarında yüzde 75 oranında zam yaparak emekçilerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha gösterdik. Tüm çalışanlarımıza emekleri için teşekkür ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun.” dedi.

Hibya Haber Ajansı