Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tether, Bitkub Exchange ve Bitkub Academy ile iş birliği yapıyor

Tether, Tayland’ın önde gelen kripto para borsası Bitkub Exchange ile stratejik bir iş birliği yaparak, bölgede blockchain okuryazarlığını artırmayı amaçlayan kapsamlı bir eğitim programı başlatıyor. Bu iş birliği kapsamında eğitim kursları oluşturulması, farkındalık kampanyaları düzenlenmesi ve Tayca konuşanları dijital finansal konularla tanıştırmayı amaçlayan canlı soru cevap oturumları düzenlenmesi planlanıyor.

Bu haberin fotoğrafı yok

Blockchain teknolojisinin öncü isimlerinden Tether, Tayland’ın en büyük işlem hacmine sahip kripto para borsası olarak bilinen Bitkub Online Co., Ltd. (Bitkub Exchange) ile önemli bir iş birliği gerçekleştirdiğini duyurdu. Bu stratejik iş birliğiyle Tayland’da blockchain okuryazarlığını artırmak ve stablecoin’ler hakkında farkındalığı geliştirmek üzere kapsamlı bir eğitim programı başlatılması amaçlanıyor. İki şirket, eğitim programı kapsamında eğitim kursları oluşturmayı, farkındalık kampanyaları düzenlemeyi, teşvik edici öğrenme programlarını tanıtmayı ve Tayca konuşanları dijital finansal dünyanın iç yüzüyle tanıştırmayı hedefleyen canlı soru cevap oturumları düzenlemeyi hedefliyor.

USDT’nin Bitkub Exchange ve Tayland’da en çok işlem gören stablecoin olması nedeniyle bu iş birliğinin, bölgedeki eğitim düzeyinin artırılmasında oldukça önemli olacağı düşünülüyor. Ayrıca bu iş birliği, Tether’in misyonu olan blockchain destekli dijital varlıkların anlaşılmasını teşvik eden eğitim kaynaklarına kolay erişimi sağlamayı da hedefliyor. Bu iş birliği, Gürcistan ve Afrika’da hali hazırda yürütülen çalışmaların bir uzantısı olarak öne çıkıyor. Tether, daha önce Gürcistan’da ülkenin önde gelen iş ve teknoloji eğitimi kurumlarından biri olan Business & Technology University (BTU) ile iş birliği yapmış ve bölgede blockchain ve kripto para eğitimini teşvik etmeyi amaçlayan bir Mutabakat Zaptı imzalamıştı. Afrika’da ise Yellow Card adlı önde gelen pan-Afrika fintech ve kripto para borsasıyla iş birliği yaparak stablecoin’lerin farkındalığını artırmış, eğitimler gerçekleştirmişti. Bu iş birliğiyle ayrıca, Nijerya, Kenya, Gana’daki öğrenci ve genç profesyonellere bu teknolojileri benimsetmeyi hedeflemişti.

“DeFi dünyasında, Web3’te ve blockchain ekosisteminde çok daha geniş bir kitleye ulaşmayı hedefliyoruz”

Tether CEO’su Paolo Ardoino, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede “Blockchain okuryazarlığını teşvik etme konusundaki çabaları ileriye taşımak için Bitkub ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz. Stablecoin piyasasının Güneydoğu Asya’da hızla genişlemesi, toplumların bu teknolojiyi ve çeşitli uygulamalarını anlamalarının kaçınılmaz hale gelmesini sağlıyor.” dedi.

Bitkub Labs Co., Ltd.’in CEO'su Sugrit Phutaviriya ise bu iş birliği hakkında şunları söyledi: “Bitkub Akademisi’nde bu iş birliğiyle ekosistemin eğitim eksikliklerini kapatma potansiyeli bulduğumuz için heyecanlıyız. Bitkub Akademisi daha önce de dijital varlıklar, kripto para, teknoloji ve blockchain konusundaki eğitim bilgisinin merkezi olarak, bilgi setlerine erişimi artırmak için birçok girişimde bulundu. Dünyanın en büyük stablecoin’lerinden biri olan Tether’i stratejik bir destek olarak yanımıza alarak DeFi dünyasında, Web3’te ve blockchain ekosisteminin bütününde çok daha geniş bir kitleye ulaşmayı hedefliyoruz.’’

Bitkub Exchange ile yapılan iş birliği, Tether’in Güneydoğu Asya pazarındaki eğitim girişimlerinde önemli bir adımı temsil ediyor. Her iki şirket de kripto dünyasında yanlış anlamaları ortadan kaldırmayı ve bilinçli katılımı teşvik etmeyi odağında tutararak kararlı adımlarla ilerliyor.

Hibya Haber Ajansı